Náš blog

Zde najdete zajímavé články ze světa ostatních tvořilců, z jiných koutů světa či z našeho obyčejného každodenního života.
 

Máme tu pro vás další krásný rozhovor s Katkou, která propadla drátování. Na jejích výrobcích jde vidět, že drátování je její vášeň. Děkujeme za milý rozhovor a že jste nás nechala nakouknout do vašeho kreativního království.

Nakupování dárků nemusí být stres, pokud víte, co máte koupit. Vybrali jsme z našeho

Slow fashion versus fast fashion jsou poměrně často zmiňované termíny. Jsem velmi ráda, že v našem okolí se pohybují zejména ti, kteří se zajímají právě o upcyclaci oblečení a o udržitelnou módu. Jedním z takových tvůrců je také paní Jitka, která zdobí svým uměním kousky nošené, nezajímavé a dává jim tak úplně nový vzhled.

Kaleidoscop neboli krasohled, kukátko, které obsahuje několik přesně umístěných zrcadel, jenž odráží barevné střípky, a tím vytváří kouzelné obrazce. V dnešním rozhovoru vám představíme krasohledy, které vznikají u nás v České republice pod dohledem milých lidí z Doteku Fantazie. Tak se pohodlně usaďte a nakoukněte do jejich výroby.

V nedávné době vydalo nakladatelství Pointa novou knihu autorky Lucie Oudové, která nese příznačný název Dary Pošumaví. Tato kniha seznámí čtenáře s příběhy jedné šumavské rodiny, která při svých toulkách krajinou zažívá mnohá dobrodružství, sbírá dary přírody a následně z nich tvoří. Kniha je plná nejen příběhů, ale i pracovních postupů, receptů a...

Malé nahlédnutí do našeho posledního letního čísla časopisu Amos. Čeká tam na vás spousta nové inspirace. Tvoření z papíru, papírmaché, odlévání, tisknutí atd. Předplatné můžete zakoupit na našich stránkách.

Ana Haberman je talentovaná slovinská keramička, která mě zaujala svoji tvorbou hned na první pohled. Její výrobky znám sice jen přes monitor, ale díky krásné prezentaci a fotkám jsem si je hned zamilovala a od té doby jsem zvědavá na každou její novinku. Neváhala jsem a zkusila jí napsat, jestli by nám do časopisu o sobě něco neprozradila. Zrovna...