Návody

Zde najdete naše fotonávody a videonávody. Přesné instrukce a materiály jsou k zakoupení na www.tvorivyamos.cz. Návody jsou vybírány z jednotlivých čísel našich kreativních časopisů a našeho stejnojmenného profilu na Youtube

Tento nápad jste si odhlasovali na našich sociálních sítích. Odlévaná minizahrádka. Návod jsme rozdělili do dvou části. V první si ukážeme, jak si vytvořit samotný květináč, v té druhé se podíváme na zdobení a dekoraci povrchu. Tento nápad vyšel v našem časopisu Amos 02/2019. Předplatné našeho časopisu můžete zakoupit i na stránkách My Amos.

Dnešní video je zaměřené na materiál Efkotex. Jedná se o modelovací tkaninu, ze které můžete vytvářet nejenom různé modely, masky, mísy, ale také lůžka u tenkých silikonových forem. Vytvrzený produkt z Efkotexu můžete dále malovat, zdobit, stříhat a jinak dekorovat. My jsme zvolili techniku dekupáže.

Tuto Veganskou kuchařku jsem napsala asi před čtyřmi lety, kdy jsem se zajímala o zdravou stravu a jedla jsem vegansky. Vydat ji se mi podařilo na podzim roku 2020. Je rozdělená na sladké a slané recepty z rostlinných surovin (ovoce, zelenina, luštěniny, obiloviny). Používám mléko z ořechů, bylinky. Cukr nahrazuji ovocem nebo zdravějšími variantami...

Lapač snů

30.06.2021

Magický lapač snů vypletený provázkem, který má symbolizovat pavoučí síť, jenž zachytí zlé sny, je velmi oblíbená dekorace už celá desetiletí. Pojďte si spolu s Golemem vytvořit lapač snů z keramické hlíny. Tento nápad najdete v časopisu o keramice Golem 03/2021 na straně 21 a mohl vzniknout díky www.keramickecentrum.cz.

Léto a květiny patří k sobě. Z obyčejného porcelánového tácu si vyrobte zajímavý barevný kousek. Stačí vám pár vylisovaných květin nasbíraných třeba na procházce. Tento nápad vyšel v časopisu Amos, jehož předplatné můžete najít i na našich stránkách.

Květen je ideální období na sběr květů. Prošli jsme se po naší zahradě a natrhali si pár pampelišek, jahodníků, modřenců a dalších květin a připravili je na sušení. Očištěné květy jsme vložili do přípravné soli Flora a nechali ji dělat svou práci. Jakmile byly květy zcela vysušené, začali jsme vymýšlet projekt, kde bychom květiny použili. A...

Svíčky jsou vděčná dekorace, hodí se prakticky ke každému designu. Zútulní pokoj, rozzáří stůl. V dnešním videu jsme si pro vás připravili na výrobu velmi jednoduchou dekoraci, kterou můžete obměňovat na základě ročního období nebo události.

Teplé počasí je ve znamení grilování a opékání na ohni, proto je třeba mít vše potřebné po ruce. Vyrobte si originální věšák, který si ozdobíte dle vaší fantazie.

Dnes jsme si pro vás připravili návod z našeho časopisu Golem 02/2019. Jsou to ty krásné minimalistické pohárky, vytvořené z porcelánové a keramické hmoty. Při tvoření dejte pozor, pokud se pustíte do míchání různých druhů hmot dohromady, je důležité si vždy pečlivě nastudovat, v jakém teplotním rozmezí se všechny použité hmoty pálí.

Barevné vitráže známe všichni z kostelů, hradů a zámků. Hrají všemi barvami, zejména pokud se do nich opře sluníčko. Výroba takové vitráže je velmi složitá, ale my pro vás máme jednoduché řešení. Barevné granulky Colorplastu, které se po upečení rozpustí. Na slunci pak také krásně odráží všechny možné barvy.

Nápady z první ruky, přihlaš se k odběru.