Návody

Zde najdete naše fotonávody a videonávody. Přesné instrukce a materiály jsou k zakoupení na www.tvorivyamos.cz. Návody jsou vybírány z jednotlivých čísel našich kreativních časopisů a našeho stejnojmenného profilu na Youtube

Pokud jste hodně kreativní a máte v hlavě několik designů, které se vám líbí a chtěli byste je zvěčnit. Začněte výrobou placek.

Nalaďme se do podzimních barev. S barevnou skleněnou drtí můžete efektně ozdobit svou keramiku, ostřílení už jistě něco podobného zkoušeli, nováčci v tomto oboru zjistí, že to není nijak obtížné a že se dají vytvořit skutečně zajímavé dekory. Tento nápad jste mohli najít ve 4. čísle časopisu Golem 2015.

Slunce

10.09.2019

Sluníčka nám poslední dny trochu ubývá, nevadí, my si ho vyrobíme.

Máte rádi relax, koupel, příjemnou vůni esenciálních olejů a pomalu se rozpouštějící koupelovou sůl, která zjemní vaši pokožku? Sůl do koupele si můžete vytvořit i doma přesně podle vašich představ. Dáváte přednost vůni levandule nebo naopak máty, co si do soli přidáte je už na vás.

Začal nám nový školní rok, což znamená znovu naběhnout na ten každodenní režim. Při hledání vhodného nápadu na dnešní den jsem při otevření našeho staršího čísla Amose 03/2013 narazila na úvodník naší šéfredaktorky Míši, který se hodí na jakýkoliv den, měsíc, rok: "Poznatkem letošního léta a potažmo vlastně i mojí životní filosofií je být v...

Doufejme, že takovýto mráček bude zdobit pouze košile a sluníčko nám na obloze ještě nějakou dobu vydrží.

Sushi set

22.08.2019

Tradice sushi sahá až do 3. století před naším letopočtem. Šlo o naloženou rybu s rýží, která byla zatížená kamenem. V tomto období se rýže spolu s rybou nejedla. Touto technikou skladování ryb se inspirovali Japonci a celou techniku dále zdokonalovali. Původně se jednalo o rychlé jednoduché pouliční občerstvení, jenž se rozšířilo do celého světa a...

S Pavlínou Kuchařovou jste se mohli setkat i u nás v časopisu Amos. Před několika lety přispěla návodem, ve kterém vysvětlovala malbu na hedvábí. Věnuje se také akvarelu, proto jsme ji požádali o pomoc, jestli by nám nevysvětlila základy této techniky.

Linoryt zná jistě každý, není to žádná věda, stačí postupovat podle našeho návodu. Ve stejném stylu si můžete vytvořit třeba i povlaky na polštáře či ubrus.

Barevný etno náhrdelník si můžete upravit v různých variacích podle vašeho vkusu. Použijte připravená nalepovací sklíčka nebo vyzkoušejte studenou glazuru, s níž připravená lůžka se třpytkami zalijete.

Nápady z první ruky, přihlaš se k odběru.