Návody

Zde najdete naše fotonávody a videonávody. Přesné instrukce a materiály jsou k zakoupení na www.tvorivyamos.cz. Návody jsou vybírány z jednotlivých čísel našich kreativních časopisů a našeho stejnojmenného profilu na Youtube

V prvním dílu našeho miniseriálu jsme tvořili rychlo formu z materiálu Efkocrea a 3D modelu vytištěného na tiskárně Uniz Slash plus. V dnešním dílu si ukážeme dva způsoby, jak si vytvořit květináč. První způsob již jistě znáte i z našich starších videí. Druhý způsob je o něco jiný, Efkolith smíchaný s pigmenty vyléváme do formy a tvoříme tak...

První školní den je tu a je celý propršený, alespoň u nás na Moravě. Proto si ho zpestříme tímto barevným nápadem, který sponzoruje keramickecentrum.cz.

Prázdniny pomalu končí a někteří z nás musí přemýšlet nad výzdobou třídy. Nechte se inspirovat naším nápadem, který je jednoduchý, ale přitom velmi efektní. Smíchejte různé pigmenty a pryskyřičnou studenou glazuru, nechte vytvrdnout a vystřihujte různé tvary. My se rozhodli pro kapky. Nalepte na sklo a kochejte se barvami. Celý návod najdete v...

Letos o prázdninách to cestování bylo poněkud složitější. Někteří se rozhodli prozkoumat tento rok spíše krásy naší země, jiní se přece jenom vydali do zahraničí. Při hledání nového projektu k formování z 3D modelů jsme si právě i z tohoto důvodu vybrali sošky z exotického Velikonočního ostrova.

Bublifuk

17.08.2020

Největší bublina vyhrává! Vytvořte si bublifuk podle našeho návodu. Budete potřebovat drátek, nějaké velké korále a směs na bubliny! Dětem se tento projekt bude určitě moc líbit.

Pustili jsme se do výroby voskovek. Práce je jednoduchá, zvládnou i menší děti, když jim pomůžete při nalévání horkého vosku. Můžete zvolit i jiné formičky, například latexové nebo jakékoliv jiné, které se teplem nerozpustí.

Možná si tuto techniku pamatujete ještě ze školních lavic. Namočíte provázek do tuše a zatáhnete za něj, bez velké práce a úsilí se vám vytvoří krásný obrazec. Ideální projekt, který můžete zkoušet s vašimi dětmi, můžete vytvářet originální přáníčka nebo výzdobu.

Mozaika se na letní tvoření skvěle hodí. Mozaikové výrobky jsou plné barev, které podtrhávají tu správnou prázdninovou náladu. V našem novém videu se pojďme podívat, jak si vytvořit mozaikové kameny. Řekněme si něco i o vhodných materiálech a barvách.

Na tvoření tohoto projektu jsme se moc těšili a asi jsme to celé zakleli, protože při odstranění modelu ze základny jsme nebyli dostatečně opatrní a dvířka jsme si zlomili. Namísto plýtvání energie na vytištění dalšího modelu, jsme použili model zlomený. Ve videu zjistíte, jak se nám dařilo.

Nápady z první ruky, přihlaš se k odběru.