Návody

Zde najdete naše fotonávody a videonávody. Přesné instrukce a materiály jsou k zakoupení na www.tvorivyamos.cz. Návody jsou vybírány z jednotlivých čísel našich kreativních časopisů a našeho stejnojmenného profilu na Youtube

Ručně dělaná ošatka na pečivo vyšla v našem jarním čísle časopisu Golem 2015, který už není k dostání. Ovšem to nevadí, my se s vámi o tento nápad podělíme. Aby vám neunikly nové nápady, můžete si pořídit předplatné.

Dnešní nápad je hlavně pro děti. Plsť najdete ve všech možných barvách, děti si vystřihnou různé tvary, dozdobí korálky a kamínky a je hotovo.

Nápadů se studenou glazurou jsme už nějaké měli, ačkoliv se dost podobají, máme je stále v oblibě, protože vždy dopadnou tak trochu jinak. Ať už je to tím, že vyberete jiný obrázek nebo ozdobné lůžko či úplně jiný komponent.

K tomuto nápadu budete potřebovat tabákový výluh. Do malé, uzavíratelné sklenice nasypeme balíček tabáku, zalijeme vařící vodou (1 cm nad tabák). Po dvou dnech přecedíme a do připraveného výluhu přidáme 2 až 3 lžičky burelu (nebo oxidu železa). Před každým použitím důkladně rozmícháme, burel sedá. Kapáme cca z 10 až 15 cm výšky, aby se kapka krásně...

Je čas na dýni. Ať už jste si dýně vypěstovali nebo si ji koupili a teď nevíte co s ní, kromě výborné dýňové polévky nebo dýňového koláče si můžete také vytvořit dýňovou lampičku. Stačí vám k tomu vrtačka a lžíce. Tento nápad je z našeho podzimního čísla časopisu Amos 2014.

A pokračujeme dalším nápadem z přírodnin. Proč nevyužít krásného podzimu. Nasbírejte si na procházce nebo třeba cestou do práce borové šišky. Pak už stačí jen trochu akrylových barev, lepidla a představivosti. Tento nápad spolu s dalšími vyšel v našem kreativním časopisu Amos.

Na podzimu je krásná jeho barevnost a pestrost, když se vydaří i počasí, procházky po lese jsou o to příjemnější. Na příštím výletu si nasbírejte nějaké popadané listí a vyzkoušejte spolu s námi tuto podzimní mandalu. Děti budou nadšené, že si vyrobili krásnou dekoraci.

Máme tu pro vás další tip, jak využít prázdnou zavařovačku, šablonu a leptací pastu. Takhle si můžete vytvářet nejenom svíčky, ale i popisky k vašim zavařeninám. Leptací pasta je snadno použitelná, stačí deset minut a dílo je hotovo.

Venku se ochladilo, příroda začíná žloutnout a zbarvovat se do podzimu. Na jednu stranu toto pošmourné počasí působí smutně, na druhou stranu je to ideální počasí na tvoření v teple domova.

Nápady z první ruky, přihlaš se k odběru.