Návody

Zde najdete naše fotonávody a videonávody. Přesné instrukce a materiály jsou k zakoupení na www.tvorivyamos.cz. Návody jsou vybírány z jednotlivých čísel našich kreativních časopisů a našeho stejnojmenného profilu na Youtube

Dnes jsme si pro vás připravili návod z našeho časopisu Golem 02/2019. Jsou to ty krásné minimalistické pohárky, vytvořené z porcelánové a keramické hmoty. Při tvoření dejte pozor, pokud se pustíte do míchání různých druhů hmot dohromady, je důležité si vždy pečlivě nastudovat, v jakém teplotním rozmezí se všechny použité hmoty pálí.

Barevné vitráže známe všichni z kostelů, hradů a zámků. Hrají všemi barvami, zejména pokud se do nich opře sluníčko. Výroba takové vitráže je velmi složitá, ale my pro vás máme jednoduché řešení. Barevné granulky Colorplastu, které se po upečení rozpustí. Na slunci pak také krásně odráží všechny možné barvy.

Co si představíte pod pojmem Boho styl? Různě barevné polštáře, malované mandaly, bohémské ozdoby, takový mišmaš všeho možného, co nám dělá radost, ačkoliv se to nemusí k sobě nutně hodit. Boho styl mísí různá období a kultury dohromady. Zároveň ale působí tento styl útulně a dává pocit známého domácího prostředí.

Dnes se pustíme do projektu, který není vůbec obtížný a je vhodný i pro děti. Budeme pracovat s materiálem Modellino. Po smíchání s vodou z něj vznikne těsto, které je třeba nechat uzrát 12 hodin. Poté s ním pracujeme jako se samotvrdnoucí hmotou. My jsme pro dekorování vytvrdlých tvarů zvolili techniku dekupáže, tedy ubrouskovou metodu, ale vy...

Velikonoce tento rok budou jiné, než jsme asi normálně zvyklí. To nám ale radost z tvoření nepokazí. Připravili jsme si pro vás nové jarní video. Svoje vajíčko ozdobte například v oblíbených barvách, naplňte ho sladkostmi, vytvořte z něj pelíšek pro králíka nebo hnízdo pro ptáčka.

V novém díle Výtvarky s Amosem si ukážeme techniku pyrografie. Jak už sám název napovídá, jedná se o způsob zdobení dřeva nebo kůže vypalováním. Budeme vypalovat motivy do nanukových dřívek (dřevěných špachtlí). Vaše obrázky si můžete předem připravit a předkreslit tužkou, nebo jenom volně vypalovat a zkoušet různé hroty gravírovací vypalovačky.

Ptačí budka

24.02.2021

Venku se nám pomalu začíná oteplovat, první náznaky jara. S naším časopisem Golem si můžete vytvořit spoustu keramických výrobků, ať už jste začátečníci nebo pokročilí. V jedno ze starších čísel jste mohli najít také tento návod, tak se nebojte a pojďte si s námi umazat ruce od hlíny.

Máme pro vás projekt vhodný na tvoření s dětmi venku nebo třeba na táboře. Technika je jednoduchá, je zde však nutná spolupráce někoho dospělého, protože budeme tavit cín v ohništi.

Nápady z první ruky, přihlaš se k odběru.