Návody

Zde najdete naše fotonávody a videonávody. Přesné instrukce a materiály jsou k zakoupení na www.tvorivyamos.cz. Návody jsou vybírány z jednotlivých čísel našich kreativních časopisů a našeho stejnojmenného profilu na Youtube

Jednoduchý nápad z našeho posledního čísla časopisu Golem 03/2024. Najdete ho na straně 17. Zajímá vás tvoření z keramické hlíny a rádi byste dostávali nápady přímo do schránky, neváhejte a předplaťte si náš časopis Golem přímo u nás na blogu.

Jednoduchý kreativní nápad na víkend, který se dětem bude moc líbit! Tento nápad vyšel v našem časopisu Amos 02/2022 na straně 7. Chcete-li získávat tvořivou inspiraci pravidelně přímo do poštovní schránky, neváhejte a předplaťte si náš časopis přímo u nás na blogu.

V dnešním videu vyrábíme silikonovou formu na tác a zároveň si i jeden tác vyrobíme z materiálu Woodstone. Woodstone je pryskyřičný keramický prášek, jenž se míchá s akrylátovou disperzí (vše v balení). Odlitek z Woodstone je velmi odolný a skvěle se hodí nejenom na větší odlitky, které budou vystaveny nějaké zátěži, ale také na menší...

Dnes vám přinášíme podrobný kreativní návod, který potěší nejen děti, ale i dospělé. Tento návod na výrobu mozaiky ze starých barevných papírů najdete v našem oblíbeném kreativním časopisu Amos. Připravte si staré barevné papíry, časopisy, obrázky, nůžky a lepidlo, a pojďme společně vytvořit nádhernou mozaiku!

Odlitek nožky

23.05.2024

Až teď s dětmi chápu, co babička myslela tím, ty jsi teda vyrostla! Jeden den máte malé miminko a hned ten další už vyplňujete přihlášku do školky/školy. Tyto momenty se vždy snažíme uchovat, ukládáme si vlásky z prvního stříhání, děláme otisk ručičky/nožičky barvou, nebo vyrábíme odlitky. Tímto způsobem si uchováme vzpomínku na to, jak malá ta...

Pokaždé když se mi do ruky dostane nějaká sklenička, kelímek od jogurtu, krabička, vždy se pečlivě rozmyslím, jestli ji vyhodit nebo ji zužitkovat nějak jinak. V dnešním videu jsme "upgradovali" krabičku, která přišla se zbožím do ateliéru.

Lesní zvířátka z keramické hlíny jste mohli najít v našem časopisu Golem. Chcete-li dostávat inspiraci z keramiky do vaší schránky, předplaťte si náš časopis Golem. Předplatné pro nás zajišťuje společnost Send.

Tento nápad zabral více času, protože jsem si lisovala i květiny. Již lisované květiny samozřejmě můžete i zakoupit, ale není to taková zábava, protože já přesně vím, že macešky jsou z našeho balkónu, sedmikrásky jsem si nasbírala na procházce se psem a pomněnky jsou z naší zahrádky. Nechcete-li květiny lisované, můžete je jen usušit v preparační...

Věděli jste, že komárům a obecně hmyzu se nelíbí vůně citrusů? Také jim nevoní levandule nebo rozmarýn. My jsme si na zahradu vyrobili svíčku, která voní po citrónech, takže by měla odpuzovat tento nenechavý hmyz. Vyzkoušíme, uvidíme. Vy se ale můžete inspirovat naším videem a vytvořit si svícen a svíčku dle vašeho gusta.

Nápady z první ruky, přihlaš se k odběru.