Návody

Zde najdete naše fotonávody a videonávody. Přesné instrukce a materiály jsou k zakoupení na www.tvorivyamos.cz. Návody jsou vybírány z jednotlivých čísel našich kreativních časopisů a našeho stejnojmenného profilu na Youtube

Pomlázka

18.04.2019

Pomlázka z pružných vrbových proutků je nejen zdrojem zábavy o velikonočním pondělku, ale také starým symbolem jara a omlazení. Zkrátka, která se nedá vyšupat, ta do roka uschne, tak holky, bacha!

Vytvořte si extravagantní přívěsek ze dřeva. Není to nic těžkého. Balzové dřevo koupíme v modelářské prodejně nebo přívěsek zhotovíme z tenké překližky, která je také vhodná.

Na přání našich čtenářů zveřejňujeme také návod na formu, který vyšel v našem poslední čísle časopisu Golem. Vy, co nás sledujete pravidelně, jste jistě zaznamenali, že jsme tuto formu zkoušeli i v provozu. Receptík na citronovou minibábovku můžete najít zde.

Vytvořte si formu na vajíčka, která vám vydrží několik let. Můžete ji používat nejenom na potraviny, ale i na beton, Efkolin, Efkostone a vytvořit si kraslice, co se jen tak nerozbijí.

Ten, kdo odebírá náš časopis Golem, si jistě už všiml návodu na formu minibábovky. My jsme ji sami i vyzkoušeli a můžeme s klidným svědomím říct, že funguje.

Kraslice jsou odměnou nejenom pro koledníky, ale také symbolizují nový život a znovuzrození. Tato tradice sahá hluboko do historie, kdy se vejce barvila převážně červenou barvou. V současnosti máme spoustu různých možností, jak takové vajíčko obarvit. Například můžete použít voskovky. Jednoduchý nápad vhodný pro děti.

Věděli jste, že magnetickou barvu můžete využívat nejenom při vytváření magnetických tabulí, ale také se dá použít jako tabulová barva? Tento nápad vyšel jako jeden z mnoha v našem kreativním časopisu Amos, který je tu s vámi již 15. rokem.

V současné době je pryskyřice velmi populární materiál. Na internetu najdete spoustu různých nápadů a inspirace. Ani my jsme nechtěli zůstat pozadu a zkusili jsme malování pryskyřicí. Podívejte se na výsledek.

Budete potřebovat: vinuté skleněné perly, síťovanou dutinku o průměru 0,5 cm, nůžky, jehlu a nit, rokajlové korálky, pinzetu, magnetické zapínání, lepidlo UHU, pilníček

Zkuste zdobení vajíček pojmout tento rok netradičně. Sametový velur vytvoří na vašich vajíčkách jemný sametový povrch a zdobení není vůbec složité.

Nápady z první ruky, přihlaš se k odběru.