Návody

Zde najdete naše fotonávody a videonávody. Přesné instrukce a materiály jsou k zakoupení na www.tvorivyamos.cz. Návody jsou vybírány z jednotlivých čísel našich kreativních časopisů a našeho stejnojmenného profilu na Youtube

Sushi set

22.08.2019

Tradice sushi sahá až do 3. století před naším letopočtem. Šlo o naloženou rybu s rýží, která byla zatížená kamenem. V tomto období se rýže spolu s rybou nejedla. Touto technikou skladování ryb se inspirovali Japonci a celou techniku dále zdokonalovali. Původně se jednalo o rychlé jednoduché pouliční občerstvení, jenž se rozšířilo do celého světa a...

S Pavlínou Kuchařovou jste se mohli setkat i u nás v časopisu Amos. Před několika lety přispěla návodem, ve kterém vysvětlovala malbu na hedvábí. Věnuje se také akvarelu, proto jsme ji požádali o pomoc, jestli by nám nevysvětlila základy této techniky.

Linoryt zná jistě každý, není to žádná věda, stačí postupovat podle našeho návodu. Ve stejném stylu si můžete vytvořit třeba i povlaky na polštáře či ubrus.

Barevný etno náhrdelník si můžete upravit v různých variacích podle vašeho vkusu. Použijte připravená nalepovací sklíčka nebo vyzkoušejte studenou glazuru, s níž připravená lůžka se třpytkami zalijete.

Keramické pexeso pro své žáky SŠ a ZŠ Tišnov připravila paní učitelka Dana.

Občas se nám stane, že i my potřebujeme nějakou inspiraci nebo jenom chceme vyzkoušet nápady, které vymyslely holky z redakce. Zkusili jsme tedy sgrafito cedulku dle návodu v jarním čísle časopisu Amos. Posuďte sami.

Další nápad s naší oblíbenou mozaikou. Recyklujte třeba staré nepoužívané zavařovačky tak, že z nich vytvoříte moderní stylový kousek.

Dnes vám přinášíme další nápad z rubriky výroby šperků. V každém obchodu s korálky najdete nepřeberné množství kovových přívěsků, ať už je to ten náš s kočičkou nebo jiný, který se vám bude líbit či hodit víc. Postup bude vždy podobný.

Třetí číslo časopisu Golem je již v pomyslných pultech našeho e-shopu. Pojďte se podívat, co vás v něm čeká. Jako obvykle se můžete těšit na nové nápady, zajímavý rozhovor, točení na kruhu nebo modelování. Předplatné je možné objednávat u společnosti Send pro CZ a SK.

Lžičky

10.07.2019

Máme pro vás nápad z keramiky i pro ty, kteří nemají s keramickým tvořením tolik zkušeností. Nezapomeňte, že tyto nápady vychází v našem časopisu Golem, jehož nové číslo je již v našem e-shopu.

Nápady z první ruky, přihlaš se k odběru.