Naše smečka

Tohle je naše redakce, každý je z jiného kouta, každý má jinou rasu psa, každý má jiné nápady. Co nás spojuje, je láska ke tvoření a vymýšlení nových věcí.

Jiří Dvořák

Vydavatel (Blansko)

Hlava všech našich projektů. Bývalý učitel, rocker, frontman kapely Sanitka, milovník piva, výletů se psem, dobré muziky... Na nic si nehraje (kromě kytary a saxofonu). Krásně maluje, to málokdo ví. Má vždy hlavu plnou nápadů, za dobrou věc bojuje až do konce jako lev. Nemá rád snoby a pózisty, je to srdcař a dobrej člověk. Máme ho rádi. 

Michala Šmikmátorová 

Šéfredaktorka Amos a Golem (Brno)

Dlouho nevěděla, čím se bude vlastně živit, jen že to asi nebude v textilním průmyslu. Od malování zrcátek se shodami životních náhod potkala v Telči s Jurou a vymysleli Amose. Ostatní šlo už ráz naráz. Kromě své práce má nejraději cestování směr Asie, psí výlety, vtipné lidi, šampus a thajskou kuchyni. Sama se diví, že ji ještě po 14 letech napadají do časopisů nějaké nápady. Má malého synáčka. 

Martina Zoubková

Grafička (Praha)

Surfařka, cestovatelka, vodní lyžařka. Vymýšlí a maluje společenské hry a přáníčka. Fušuje i do keramiky. Jezdí s divadlem Anpu. Miluje psy, jako my všichni. Nikdy se neptá, proč má na sázení časáků tak málo času a musí to pak se mnou dělat po nocích. Za to jí jednou něco moc krásného vyrobím. Má narozky ve stejný den jako já na prvním obrázku, to je asi nějaký znamení. Jsme rádi, že ji máme.

Jana Sobotková

Korektorka (Brno)

Zpěvačka ve sboru a sportovkyně. Má ráda papoušky a dobrý kafe. Umí připravit koblihy s náplní uvnitř. Je spolehlivá. Nikdy nekomentuje, proč pořád dokola po nás opravuje ty stejné chyby, i když si myslím, že už si někdy musí klepat na čelo. Myslím, že nikdy nespí, protože korektury posílá zásadně nad ránem. Je to radost ji mít v teamu. Jednou ji snad všechny ty opravené časáky přivezu, aby je taky někdy viděla na živo. Slibuju.

Monika Jankůj

Redaktorka Golem (Lipůvka)

S Mončou se známe úplně nejdéle. Ještě z doby před časopisy a před její dílnou Matildou. Byla u Amose a Golema hlavně ze začátku. Teď už jí Matilda zabírá všechen čas, ale sem tam si taky ještě zavyrábíme. V její dílně vzniká většina výrobků do Golema. Lenka tam totiž učí točit. Monča je odredovaný živočich, kterého musí mít každý rád...pokud ho zvládne. Celý život dělá, že má raději kočky, až si pořídila psa. Nechodí všude pozdě o jednu až několik hodin, oni mají jen v Lipůvce jiné časové pásmo...

Nataša Kotvová

Redaktorka Golem (Podolí u Brna)

Je stejně bláznivá jako její účesy, modely a pes dohromady. Děláme společně do Golema dětské nápady. Sama má v Podolí u Brna svou dílnu, kde pořádá keramické kurzy pro děti. S ní se člověk nikdy nenudí. Chodíme společně venčit několikrát do týdne. Vždycky se tam domlouváme na focení do Golema, abychom to měly tentokrát s rezervou, což pak obě v autě cestou domů hned zapomeneme. Snad to někdy i vyjde.

Pavlína Oliveira

Marketing (Blansko)

Nová posila týmu, která má za úkol nám trochu pomoct s tím marketingem. Stará se nám o všechny facebookové, pinterestové, instagramové a jiné účty. Přispívá i na náš blog. Také vytváří a zpracovává videa na blog a stará se o e-shop tvorivyamos.cz.