Recy věci

Recyklovat je důležité. A když si při tom vyrobíme i něco pěkného, je to navíc i zábava.
 

Máme tu konečně pátek a jaké krásné datum 1.11. Proto tento týden zakončíme jednoduchým nápadem pro děti. Tento nápad také vyšel v našem podzimním čísle časopisu Amos 2019.

Dekupáží neboli ubrouskovou metodou můžete obnovit zašlý vzhled vašich květináčů a nejenom jich. V dnešní době seženete ve spoustě obchodů ubrousky s krásnými a zajímavými motivy, stačí si jen vybrat, což je možná na této technice to nejtěžší. Zbytek už je velmi snadný.

Každá žena potřebuje takovýto efektní stojan na šperky. Zrecyklujete starou nepotřebnou lepenku a vyrobíte si něco pěkného. Kombinujte barvy dle vašeho vkusu a zařízení pokoje. Pokud si netroufáte na malůvky, použijte šablony.

Miska lodička

12.09.2019

Jak můžete zpracovat staré látky, které už na nic nevyužijete? Použijte tužidlo pro modelování tkanin a vyrobte si třeba podobnou origami loďku na drobnosti. Tento nápad vyšel v našem posledním čísle časopisu Amos 03/2019.

Pro někoho odpad, pro jiného poklad. Na tomto principu staví i upcyklování. Napadlo vás někdy využít skořápek od pistácií?

Čerstvě utržená bylinka ochutí vaše pokrmy, dodá vám spoustu vitamínů a ozdobí vaši kuchyni. A co teprve když si vyrobíte celý bylinkář na zeď.

Občas se to stane každému, upustí hrníček, který se úplně nerozbije, ale nakřápne se, takže pít se z něj už nedá. Je vám líto ho vyhodit, ale nevíte co s ním? Inspirujte se v našem videu.

Schováváte si různé věci, kteří jiní považují za odpad? Říkáte si, že z toho by šlo vytvořit něco zajímavého, ale nemáte inspiraci? Proto tu máme naši rubriku Recy Věci.

Máme tu nový nápad, který se bude líbit zejména dětem. Děti budou mít radost z toho, jak se začnou pomalu objevovat vlásky na skřítkovi a naučí se také starat o svou vlastní rostlinku.