Recy věci

Recyklovat je důležité. A když si při tom vyrobíme i něco pěkného, je to navíc i zábava.
 

Miska lodička

12.09.2019

Jak můžete zpracovat staré látky, které už na nic nevyužijete? Použijte tužidlo pro modelování tkanin a vyrobte si třeba podobnou origami loďku na drobnosti. Tento nápad vyšel v našem posledním čísle časopisu Amos 03/2019.

Pro někoho odpad, pro jiného poklad. Na tomto principu staví i upcyklování. Napadlo vás někdy využít skořápek od pistácií?

Čerstvě utržená bylinka ochutí vaše pokrmy, dodá vám spoustu vitamínů a ozdobí vaši kuchyni. A co teprve když si vyrobíte celý bylinkář na zeď.

Občas se to stane každému, upustí hrníček, který se úplně nerozbije, ale nakřápne se, takže pít se z něj už nedá. Je vám líto ho vyhodit, ale nevíte co s ním? Inspirujte se v našem videu.

Schováváte si různé věci, kteří jiní považují za odpad? Říkáte si, že z toho by šlo vytvořit něco zajímavého, ale nemáte inspiraci? Proto tu máme naši rubriku Recy Věci.

Máme tu nový nápad, který se bude líbit zejména dětem. Děti budou mít radost z toho, jak se začnou pomalu objevovat vlásky na skřítkovi a naučí se také starat o svou vlastní rostlinku.

Máme tu nový nápad z naší rubriky Recy věci. K výrobě pásku můžete použít třeba i prádelní šňůru, prodávají se v různých barevných variantách. Před vlepením šňůry do kaplíků je dobré konce lehce nahřát nad zapalovačem, aby se šňůra netřepila.

Trochu té valentýnské výzdoby neuškodí. Tento nápad je vhodný pro děti, můžete vytvářet různé tvary a použít různé barvy.