Recy věci

Recyklovat je důležité. A když si při tom vyrobíme i něco pěkného, je to navíc i zábava.
 

Máme tu malé domácí tvoření. Tento nápad stojí v obývacím pokoji naší šéfredaktorky Míši, ale pochlubíme se s ním i vám, našim čtenářům.

Ze starého hliněného podtácku jsme vyrobili pítko pro zvířátka. Máme ho na zahradě, nalili jsme do něj trochu vody, přidali i kamení a mech (kvůli hmyzu, aby se také mohl napít). Ačkoliv to na fotografii příliš nevynikne, pryskyřice hází krásné odlesky všech různých barev. Pojďte se podívat na video, jak toto pítko vzniklo.

Odlévat svíčky zvládne úplně každý, stačí mít nějakou formu, vosk a knot. Tentokrát jsme zkoušeli "zrecyklovat" ruličky od toaletního papíru, pojďte se ve videu podívat na výsledek.

Taky se vám hromadí ponožky, které ztratily svého parťáka? Nevadí, máme tu pro vás návod, který najde ztraceným ponožkám nový způsob využití, jenž zabaví zejména děti. Nápad vyšel v časopisu Amos 4/2015, předplatné na nová čísla najdete zde.

Máte doma staré noviny, noty, knihy nebo balicí papír, který už používat nebudete? Upcyclujte tyto již nepotřebné materiály a vytvořte si věnec z papíru. Tento nápad najdete v našem vánočním čísle časopisu Amos z roku 2013. Nové číslo už můžete zakoupit v našem e-shopu.

Máme tu konečně pátek a jaké krásné datum 1.11. Proto tento týden zakončíme jednoduchým nápadem pro děti. Tento nápad také vyšel v našem podzimním čísle časopisu Amos 2019.

Dekupáží neboli ubrouskovou metodou můžete obnovit zašlý vzhled vašich květináčů a nejenom jich. V dnešní době seženete ve spoustě obchodů ubrousky s krásnými a zajímavými motivy, stačí si jen vybrat, což je možná na této technice to nejtěžší. Zbytek už je velmi snadný.

Každá žena potřebuje takovýto efektní stojan na šperky. Zrecyklujete starou nepotřebnou lepenku a vyrobíte si něco pěkného. Kombinujte barvy dle vašeho vkusu a zařízení pokoje. Pokud si netroufáte na malůvky, použijte šablony.

Miska lodička

12.09.2019

Jak můžete zpracovat staré látky, které už na nic nevyužijete? Použijte tužidlo pro modelování tkanin a vyrobte si třeba podobnou origami loďku na drobnosti. Tento nápad vyšel v našem posledním čísle časopisu Amos 03/2019.

Pro někoho odpad, pro jiného poklad. Na tomto principu staví i upcyklování. Napadlo vás někdy využít skořápek od pistácií?