Recy věci

Recyklovat je důležité. A když si při tom vyrobíme i něco pěkného, je to navíc i zábava.
 

V tomto videu jsme zužitkovali hned dvě věci, které normálně skončí v odpadkovém koši. Nápojové kartony se skvěle hodí na vytvoření formy, nepromáčejí se a mají hladký povrch, takže jsou vhodné k odlévání. Skleněné zavařovačky či lahve se dají obecně využít na spoustu nápadů. My jsme je zalévali do betonu a vytvořili tak minimalistickou dekoraci.

Vermikompostování je metoda, při které je biologicky rozložitelný odpad přeměněn na vermikompost, tedy na organické hnojivo. Oproti klasickému kompostování, kdy jsou odpady rozkládány mikrobiálním společenstvem, se při vermikompostování zapojují žížaly. Výsledný vermikompost je na živiny velice bohaté hnojivo, které je ideální volbou nejen pro...

Nové číslo časopisu Amos je hotové. Předplatitelům rozeslané. Je zase plný nápadů a inspirace. Jeden z nich vám tu budeme sdílet. Za chvíli začne období melounů, ze kterých si můžete vytvořit takovou jednoduchou lucernu. Děti vám při vykrajování rádi pomohou. Předplatné našeho časopisu najdete u společnosti Send.

Máte doma staré látky nebo nepoužívané kusy oblečení a nevíte, jak s nimi naložit? Můžete ho použít například na dekoraci a nadbytečné kousky tak upcyklovat a dát jim nový osud. Využíváme tužidla pro modelování tkanin. Tento druh lepidla aplikujete na vaši látku, kterou za mokra vymodelujete do požadovaného formy a necháte zaschnout. Látka vytvrdne...

Nejste úplně krajkový typ, ale po babičce máte ve skříni velké množství tohoto ručně dělaného pokladu? To jste tu potom správně. Máme pro vás nový návod, který vyšel v našem časopisu Amos již v roce 2011.

Vánoce už klepou na dveře a za chvíli přijde balení dárků, přípravy, pečení, vaření, uklízení atd. Většinou kolem svátků máme více práce v domácnosti, než během roku, protože chceme mít vše perfektní. Při úklidu skříně či psacího stolu můžete najít i staré obálky nebo silnější výkresy či nepoužité svačinové sáčky, v tu chvíli přichází na řadu...

Také doma hromadíte stovky vánočních dekorací, které zapomenete ve skříni, takže příští rok koupíte nové? Zkuste to letos trochu jinak, chce to trochu plánování u sklenky vína. :-) Proč zrovna to? Tato dekorace je vyrobena ze skleněných lahví od vína nebo jiného nápoje. Tak pojďte na to. Budete potřebovat jen pár maličkostí, my jsme použili...

Když zavřou školku, kam chodí syn naší šéfredaktorky Míši, to se pak doma dějí věci! Vždy z toho vzejde nějaký kreativní nápad.

Nový školní rok nám úspěšně začal, to si žádá nějaké dětské tvoření. Taková kufříková tabule na kreslení je velmi praktický nápad, schová se do ní spousta kreativních pomůcek a také slouží jako tréninková tabule a malířský stojan pro každého začínajícího umělce.

Máme tu malé domácí tvoření. Tento nápad stojí v obývacím pokoji naší šéfredaktorky Míši, ale pochlubíme se s ním i vám, našim čtenářům.