Recy věci

Recyklovat je důležité. A když si při tom vyrobíme i něco pěkného, je to navíc i zábava.
 

Máte doma staré látky nebo nepoužívané kusy oblečení a nevíte, jak s nimi naložit? Můžete ho použít například na dekoraci a nadbytečné kousky tak upcyklovat a dát jim nový osud. Využíváme tužidla pro modelování tkanin. Tento druh lepidla aplikujete na vaši látku, kterou za mokra vymodelujete do požadovaného formy a necháte zaschnout. Látka vytvrdne...

Nejste úplně krajkový typ, ale po babičce máte ve skříni velké množství tohoto ručně dělaného pokladu? To jste tu potom správně. Máme pro vás nový návod, který vyšel v našem časopisu Amos již v roce 2011.

Vánoce už klepou na dveře a za chvíli přijde balení dárků, přípravy, pečení, vaření, uklízení atd. Většinou kolem svátků máme více práce v domácnosti, než během roku, protože chceme mít vše perfektní. Při úklidu skříně či psacího stolu můžete najít i staré obálky nebo silnější výkresy či nepoužité svačinové sáčky, v tu chvíli přichází na řadu...

Také doma hromadíte stovky vánočních dekorací, které zapomenete ve skříni, takže příští rok koupíte nové? Zkuste to letos trochu jinak, chce to trochu plánování u sklenky vína. :-) Proč zrovna to? Tato dekorace je vyrobena ze skleněných lahví od vína nebo jiného nápoje. Tak pojďte na to. Budete potřebovat jen pár maličkostí, my jsme použili...

Když zavřou školku, kam chodí syn naší šéfredaktorky Míši, to se pak doma dějí věci! Vždy z toho vzejde nějaký kreativní nápad.

Nový školní rok nám úspěšně začal, to si žádá nějaké dětské tvoření. Taková kufříková tabule na kreslení je velmi praktický nápad, schová se do ní spousta kreativních pomůcek a také slouží jako tréninková tabule a malířský stojan pro každého začínajícího umělce.

Máme tu malé domácí tvoření. Tento nápad stojí v obývacím pokoji naší šéfredaktorky Míši, ale pochlubíme se s ním i vám, našim čtenářům.

Ze starého hliněného podtácku jsme vyrobili pítko pro zvířátka. Máme ho na zahradě, nalili jsme do něj trochu vody, přidali i kamení a mech (kvůli hmyzu, aby se také mohl napít). Ačkoliv to na fotografii příliš nevynikne, pryskyřice hází krásné odlesky všech různých barev. Pojďte se podívat na video, jak toto pítko vzniklo.

Odlévat svíčky zvládne úplně každý, stačí mít nějakou formu, vosk a knot. Tentokrát jsme zkoušeli "zrecyklovat" ruličky od toaletního papíru, pojďte se ve videu podívat na výsledek.

Taky se vám hromadí ponožky, které ztratily svého parťáka? Nevadí, máme tu pro vás návod, který najde ztraceným ponožkám nový způsob využití, jenž zabaví zejména děti. Nápad vyšel v časopisu Amos 4/2015, předplatné na nová čísla najdete zde.