Náš blog

Zde najdete zajímavé články ze světa ostatních tvořilců, z jiných koutů světa či z našeho obyčejného každodenního života.
 

Nehraj si s tím jídlem! Tuto větu jsme slyšeli od našich rodičů nebo prarodičů nesčetněkrát. Ano, s jídlem na talíři se nehraje, ale to neznamená, že nemůžete v kuchyni popustit uzdu vaší fantazii. To přece každý kuchař ví, že se jí i očima a vyplatí se věnovat pozornost i vizuální stránce pokrmů, i když třeba jde jen o "obyčejné" italské pečivo. ...

Internet je plný malých podniků a šikovných tvůrců, paní Silvie je jedním z nich. Splnila si svůj sen a z koníčku se stalo i povolání. Pojďte si s námi přečíst její příběh a podívat se na její krásné šité produkty.

Blíží se jaro a všichni ti, co mají zahradu, už pilně pracují, okopávají, sází a připravují půdu na další sezónu. Trávíte-li v teplém počasí na zahradě většinu času, máme tu pro vás několik kreativních nápadů, jak si zahradu zútulnit. Zapojit můžete i děti, které budou mít radost z krásných výrobků.

Paní vychovatelka a vedoucí výtvarné dílny ZŠ Liptál Petra Pilná často se svými dětmi přispívá do našich časopisů Amos a Golem. Pod jejím vedením vznikají krásné projekty, které realizuje spolu se svými žáky. Dnes vám povyprávíme příběh o tom, jak se jejich keramické směrovky dostaly téměř až na konec světa.

Decoupage, neboli ubrouskovou techniku, známe určitě všichni. Kombinací ubrousků, lepidla, ale také různých barev a patin můžeme zdobit různé povrchy. Dnes vás seznámíme s Veroli, tedy Veronikou Libichovou, která se této technice věnuje. Pojďte spolu s námi nahlédnout do jejího kreativního světa.

Máme tu pro vás další rozhovor, tentokrát se sedmnáctiletou talentovanou Andrejkou, která se věnuje malování a kreslení. Tak se pohodlně posaďte a pojďte si s námi přečíst nový článek.

Kdo se skrývá pod značkou Mydliplch se dozvíte v našem dalším rozhovoru. Nádherná přírodní mýdla vyrábí Lada, která se ovšem nevěnuje jenom výrobě těchto unikátních kousků, jenž jsou vyladěná do posledního detailu. Tvoří také sójové svíčky, drhá šperky a zabývá se problematikou plýtvání potravin. Láska k přírodě z jejích výrobků opravdu čiší. Tak...

Když jsme oslovovala Ivanu na Instagramu, zaujala mě kromě krásných drátěných výrobků také úžasná roubenka, kterou má na fotkách. Nicméně jsem nečekala, že to bude i naším hlavním tématem. Ovšem stojí to za to. Podíváme se do pohádkové roubenky na severu Čech, kterou paní Ivana s manželem vlastnoručně zvelebila a vytvořila tak ze zchátralé budovy...