1. díl - Výroba formy z Efkocrea

08.09.2020

Nové video jsme se rozhodli rozdělit na dva díly. V prvním dílu jsme vytvořili rychlo formu. Forma získala tento pracovní název zejména proto, že vyrobení zabere asi 10 minut. Používáme materiál Efkocrea, který můžete znát z jiných našich videích, například při tvoření dětských odlitků na památku.

Budete potřebovat:

Něco málo o materiálu:

  1. Efkocrea je materiál, který se často používá při tvoření formy z části těl. Je dermatologicky testovaný a netoxický, proto se může použít i na háklivější dětskou kůži. 
  2. V našem případě jsme využili toho, že velmi rychle tuhne a nepotřebujete žádné tvrdidlo. Stačí ho pouze smíchat s vodou pokojové teploty. 
  3. Takováto forma se vám může hodit v případě, že potřebujete rychlý odlitek, nebo vám stačí pouze jednorázová forma. Efkocrea můžete použít i víckrát, ovšem musíte být opatrní při vyjmutí odlitku z formy, protože taková forma je velmi křehká.
  4. Doporučujeme na tvoření jednoduchých modelů, ačkoliv s Efkocrea dokážete zachytit i ty sebemenší detaily například na lidské ruce, při práci s členitým složitým modelem byste mohli mít problém ho vytáhnout z formy. 
  5. Obecně je práce s Efkocrea velmi jednoduchá a rychlá. Nezapáchá, nedráždí pokožku, takže není nutná práce v rukavicích. Nepotřebujete žádný speciální produkt na umytí pomůcek, jednoduše zbytky Efkocrea sloupnete.

Autor/video: Pavlína Dvořáková

Tento nápad sponzoruje: