Dekorace diamant

03.04.2018

Válí se vám doma spousta nepoužitých slámek od pití? Zde vám přinášíme nový fotonávod, jak si vytvořit pěknou dekoraci a zároveň zrecyklovat nepoužívaný plast. Víte, že podobné nápady najdete také v našem časopisu Amos?

Budete potřebovat: MATERIÁL 

slámky, nůžky, drát, kleště, barva ve spreji - měděná

Pracovní postup: 

  1. Nastříháme si slámky 3 velikostí. 5 ks 12cm, 5 ks 8cm, 15 ks 6cm.
  2. Na drát navlékneme 8 cm dlouhý kus a za něj 2 ks 12cm. Vytvarujeme trojúhelník. Konec zahneme a zasuneme do slámky. Druhý necháme dlouhý.
  3. Navlečeme další 8 cm dlouhý kus a za něj 12cm kus. Vznikou 2 spojené trojúhelníky. Ucvakneme drát na 3 cm a konec zasuneme do slámky.
  4. Nyní vytvoříme stejný kus ještě jednou, poslední dlouhý kus vynecháme, místo toho provlékneme drát dlouhou slámkou kusu, který připojujeme.
  5. Když oba kusy postavíme k sobě, získáme jehlan. Zbývá doplnit poslední kus podsady. Nový drát protáhneme všemi slámkami podstavce a doplníme poslední kus.
  6. Jehlan je hotový. Nyní protáhneme jedním kusem podsady nový drát a na jeho konce navlékneme 2 6 cm dlouhé kusy. Jeden konec drátu necháme dlouhý.
  7. Na vzniklý trojúhelník navážeme další – obrácený. U paty jehlanu tak vznikne jakýsi lichoěžník ze dvou trojúhelníčků. Drát zakončíme. 
  8. Tento lichoběžník z trojúhelníků vytvoříme na všech kusech podsady. Poslední spojovací kus bude jen trojúhelníkový.
  9. Pod základnou nám vzniklo celkem 10 trojúhelníků. Vše spojíme provléknutím nového drátu všemi kusy slámek ve spodní části. Nakonec nabarvíme sprejem.