Denisa Mišianová: "Z vaření sirupů, medů, marmelád, se zrodilo něco, co dělá radost i ostatním lidem."

29.04.2019

Pokud nás sledujete, jistě víte, že máme rádi tvořivé lidi. O to víc nás těší, když naši zákazníci a čtenáři se podílí na něčem tak pěkném, jako se podílí právě Denisa. Pojďte se s námi podívat na produkty přímo Z lesa.

Dobrý den, paní Mišianová, můžete našim čtenářům říct něco málo o sobě?

  • Zdravím všechny čtenáře Amose. Jmenuji se Denisa a zhruba před rokem jsem začala tvořit nejen pro sebe, ale šla s kůží na trh, a to pod značkou Z lesa. Z lesa jsou především přírodní svíčky ze sójového vosku zdobené ručně sbíranými a sušenými kytičkami. Jsou to také lesní doplňky a produkty, které zdobí naše srnečka. Vše je k vidění na mém webu.


Mohla byste nám přestavit i váš projekt?

  • Projekt Z lesa vznikl v květnu 2018 a s postupem času se vyvinul ve značku, která kouzlí z přírody. Z prodeje svíček podporujeme záchrannou stanici živočichů Makov a jsem moc ráda, že mohu dělat radost nejen sobě a ostatním, ale také svou tvorbou pomoci dále. Za projektem stojí tým mých přátel, zejména Lukáš, který komunikuje se zákazníky a pomáhá, jak může, mí přátelé a rodina, kteří mě podporují a fandí a v neposlední řadě i Hanka- Krasopiska, která mě nakopla, abych vstoupila do světa tvořílků naplno a bez obav.


Jak jste vůbec s tímto nápadem přišla, co byl takový ten první popud?

  • Z lesa se vyvíjelo zhruba 3 roky. Pracuji již dlouho v kancelářském prostředí a tvořivost je mi odjakživa vlastní a už nějakou dobu mi v životě scházela. Z vaření sirupů, medů, marmelád a vytváření různých dekorací na mé chalupě, se zrodilo něco, co dělá radost i ostatním lidem, a jsem za to životu moc vděčná.

Prodejem svíček přispíváte na Záchrannou stanici živočichů Makov, proč jste si vybrala zrovna tuto záchrannou stanici?

  • V Makově mám už 3 roky adoptovanou srnečku, kterou jsem dostala od svých kolegů k narozeninám. Z Makova se stala má srdeční záležitost a je to taková oáza klidu, kde zraněná nebo handicapovaná lesní zvěř dostává druhou šanci.

Někde jsem se dočetla, že máte i zkoušky z myslivosti. Co to obnáší?

  • Ano, je to tak, ale nejsem myslivec - lovec, nejsem držitelkou zbrojního průkazu. Byl to můj nesplněný dětský sen. Odjakživa jsme měla slabost pro lesní svět a zelený klobouček se sojčím pírkem. Kurz probíhá 1 rok, kdy musíte absolvovat přednášky a praxi v lese i na střelnici, a následně skládáte ústní zkoušky z několika předmětů. Popravdě to byla jedna z nejhezčích a zároveň nejtěžších zkoušek, jaké jsme absolvovala.

Vaše svíčky z řady "Jasněnka" jsou v krásných hrníčcích. Jsou to skutečně starožitné hrníčky? Nosí vám je vaši známí? Nebo hledáte i ve starožitnictví?

  • Je to tak, jak říkáte, Jasněnky jsou staré, odložené hrnečky. Ze začátku jsem je kupovala ve vetešnictvích a bazarech, ale s postupem času mi je lidé začali sami nabízet, posílat a sbírat. Je to moc milé a takové pomoci si vážím. Stará věc tak získá nový smysl. Nehledě na to, že ze starých věcí sála kouzlo. :-)

Co jiného děláte ve svém volném čase?

  • Chalupařím! Miluju své cesty na Slovensko, rádá řídím, čtu, šiju, zahradničím a toulám se lesem.

Kde všude vás můžeme najít?

Autor: Pavlína Dvořáková