Drátované srdce

06.06.2019

Hledáte originální a přitom levnou dekoraci třeba na svatbu, oslavu narozenin nebo jenom tak pro radost? V tom případě tu jste správně. Tento nápad vyšel v našem jarním čísle našeho kreativního časopisu Amos

Budete potřebovat: železný drát, štípací kleště, korálky, dřevěné krychle, bílou barvu, houbičku, vrtačku

  1. Ucvakneme cca 0,5 m drátu a ohneme ho v polovině přes tužku. Očko utáhneme, konce kroutíme do sebe a tvoříme dvojitý drát.
  2. Očko stáhneme z tužky a kroucením ho zmenšíme tak, aby jím po vytvarování srdce prolezl konec drátu, ze kterého vytvoříme háček. Srdce uzavřeme.
  3. Nyní začneme novým drátem srdíčko cik - cak proplétat. Výplet je třeba i "prošívat" nahoru a dolů, aby se zpevnil. Na konec přidáme i pár korálků.
  4. Ze zadní strany k srdíčku přidrátujeme vespod druhé srdce - o něco menší, jen vytvarované z dvojitého drátu. Mezi srdce přijdou vložit vzkazy.
  5. Krychle ze dřeva pomalujeme bílou temperou. Použijeme houbičku, kterou zlehka po dřevě přejíždíme, aby vynikla jeho kresba. Vyvrtáme dírku.
  6. Špičkou srdce provlékneme drát, v polovině ohneme a kroucením ho opět zdvojíme a tím zpevníme. Vzniklou tyčku zapíchneme do krychle. 

Autor/foto: Nataša Kotvová