Duhová kolečka

03.01.2019

Máme tu nový rok a začneme hned duhovým nápadem. Jednoduché šperky, které můžete tvořit spolu s dětmi. Používejte a kombinujte různé barvy, vytvoříte si tak nepřeberné množství barevných náušnic.

Budete potřebovat: mechovou gumu, tenký černý fix, nůžky, duhovu šňůrku, lepidlo na korálky, drobné korálky - 2 ks, náušnicové klipsy

  1. Na bílou mechovou gumu si nakreslíme tenkým fixem dvě kolečka o průměru cca 3 cm. Malými ostrými nůžkami vystřihneme.
  2. Do středu kolečka kápneme lepidlo na lepení korálků (výhodou je, že rychle schne). Přiložíme konec šňůrky stočený do spirálky.
  3. Po zaschnutí lepidla pod středovou spirálkou naneseme lepidlo na celou plochu kolečka a pokračujeme ve tvoření spirály.
  4. Když zaplníme celé kolečko až ke kraji, naneseme na boční stranu podkladu lepidlo a uděláme ještě jednu poslední otočku.
  5. Doprostřed koleček přilepíme drobný korálek, aby se schoval konec šňůrky. Lepidlo necháme zaschnout.
  6. Ze zadní strany přilepíme náušnicové klipsy. Použijeme buď lepidlo na korálky nebo tavnou pistoli.

Tip: Duhovou šňůrku s přechody barev koupíte v textilní galanterii nebo v některém z internetových obchodů, cena za metr se pohybuje kolem 6 kč. Dále ji lze použít pro libovolné splétané náramky, jako návlekový materiál nebo na pletení scoobidoo.  

Další nápady najdete v našem časopisu Amos. Nápady z keramiky vychází v časopisu Golem.

Autor: Michala Šmikmátorová