Hra Amos

07.06.2018

Scrabble zná jistě každý, někteří znají i kostkovou hru Amos. Málokdo už ale ví, že kostková hra Amos vznikla u nás v Tvořivém Amosovi.  

Za vším stojí Mgr. Jiří Dvořák, náš vydavatel. Celý koncept Tvořivého Amose, kostkové hry Amos a našeho časopisu Amos je postavený na úžasné myšlence a díle Jana Amose Komenského Škola hrou. Jak nejlépe se budou děti učit a poznávat svět než hrou? Proto postupně začala vznikat tato kostková hra, jejíž pravidla jsou jednoduchá. Hráč hodí kostkami, na kterých jsou písmena, a z toho, co mu padlo, musí sestavit co největší počet slov. Jednotlivá písmena mají své body. Na základě vytvořených slov se pak spočítá bodové skóre. Hráči mohou hrát několik předem stanovéných kol, nebo dokud je nepřestane hra bavit.

Tato hra vyšla nejenom v českém jazyce, ale také v matematické, anglické, německé a dokonce i elfské verzi (pro všechny milovníky Pána prstenů). Cvičí nejenom slovní zásobu u dětí, ale všeobecně logické uvažování.

O to více nás potěšil fakt, že jsme byli osloveni neziskovou organizací Spolek Zaedno, která se zabývá už od roku 2012 projektem Kamarádi, jenž podporuje výuku menšinových jazyků a také multikulturní výchovou. Na jejich stránkách najdete výše zmiňovanou hru Amos, ale v online verzi.

Počítač vám vygeneruje kostky a vy můžete skládat slovíčka v několika různých jazycích. Jediné varování! Hra je vysoce návyková. Přesvědčte se sami zde. Kostkovou hru zakoupíte zde.