Keltský kříž

06.12.2018

Budete potřebovat: lepenku, nůžky, fix, noviny, lepidlo na tapety, skleněnou pecku, tavnou pistoli, metalický bronzový základ (nebo bronzovou barvu ve spreji), oxidační činidlo (nebo patinovací barvu), houbičku, zlatou konturu, ozdobný řetízek, zlatý hliníkový drátek

  1. V misce si rozmícháme lepidlo na tapety. Můžeme použít buď sypké, které si rozmícháme s vodou, nebo tekuté s názvem Taposa.
  2. Z tenké lepenky si podle nákresu vystřihneme keltský kříž. Noviny si natrháme na malé kousky. Můžeme použít i hedvábný papír.
  3. Kousky novin namáčíme do lepidla a necháme krátce nasáknout. Noviny nanášíme na lepenkový základ okraji přes sebe. Naneseme cca 3 vrstvy.
  4. Lepidlo necháme zaschnout do druhého dne. Poté naneseme vrstvu bronzové barvy ve spreji. Můžeme také natřít klasicky štětcem metalický bronzový základ.
  5. Kouskem houbičky naneseme postupně černou a modrou patinovací barvu. Nebo oxidační činidlo, které necháme působit do druhého dne. Poté doprostřed nalepíme skleněnou pecku pomocí tavné pistole.
  6. Do rohů kříže uděláme jehlou otvory, do kterých vsuneme očko z drátu. Kříž zavěsíme na ozdobný řetízek.

Tip: Pokud chcete mít přívěsek plastičtější, je třeba při obalování kříže nanést z přední strany o několik vrstev navíc. Místo závěsného řetízku lze kříž zavěsit na kožený provázek.

Tento nápad sponzoruje: