Komiksový náhrdelník

06.11.2018

Už jednou jste se si s námi mohli vytvořit komiksový náramek. Tentokrát zde máme pro vás komiksový náhrdelník, který bude k vašemu náramku skvěle ladit.

Budete potřebovat: komiksové listy, fix, nůžky, jehlu, spojovací kroužky, drátek, korálky, řetízek, zavírací mechanismus, afroháčky

  1. Fixem si na komiksový list nakreslíme tvar našeho náhrdelníku a náušnic. Tvary vystřihneme. Nebojte se vytvořit šperky větších rozměrů.
  2. Nyní vezmeme vystřihnutý náhrdelník a náušnice a odneseme je do nejbližší tiskárny, kde nám je za malý poplatek zalaminují do velmi pevné fólie.
  3. Z fólie naše tvary vystřihneme. Ponechte kolem tvarů okraje cca 2 mm, jinak by se laminace rozpojila. Okraje zastřihneme mírně do kulata.
  4. Nahřátou jehlou uděláme do cípů náhrdelníku otvory na spojovací kroužky. Otvory uděláme i podél horní linie. Do spojovacího kroužku připevníme drátek.
  5. Tenký drátek vedeme na protější stranu a po cestě uděláme řadu kliček. Do "motanice" z drátku zakomponujeme korálky. Vytvoříme také náušnice.

Tip: Celý náhrdelník zavěsíme na výraznější řetízek. Upevníme za spojovací kroužky v cípech náhrdelníku. Pokud použijeme domácí laminovací přístroj, nebude šperk tak pevný. 

Tento nápad sponzoruje: