Kreslení a malování s Ajaa.art

29.03.2021

Máme tu pro vás další rozhovor, tentokrát se sedmnáctiletou talentovanou Andrejkou, která se věnuje malování a kreslení. Tak se pohodlně posaďte a pojďte si s námi přečíst nový článek.

Dobrý den, na začátek se vždy ptáme na to stejné. Můžete se našim čtenářům v rychlosti představit? 

  • Dobrý den, jmenuji se Andrea. Hlavně se věnuji škole, protože studuji na gymnáziu ve druhém ročníku. Takže je mi 17 let.

Na vašem profilu jsem si všimla různým maleb a kreseb, jak jsme se ke tvoření dostala?

  • Moje největší náplň v životě je hlavně kreslení a malování. Sama nevím, jak přesně jsem se k tomu dostala, protože už jako malá jsem si pořád čmárala něco na papír a měla z toho hroznou radost. Je to pro mě relax a vždy se u toho snažím pročistit si hlavu a do každého obrázku vložit kousek sebe.

Malujete/kreslíte podle předlohy nebo jenom podle vaší fantazie?

  • Jak kdy. Je to podle nálady a situace, ale v poslední době se co nejvíce snažím zapojit svou vlastní fantazii a zlepšovat se. 

Co vás ke tvorbě inspiruje?

  • Co mě inspiruje? Většinou lidi kolem mě a ve velkém měřítku taky Instagram. Ráda si projíždím i Pinterest a pak mám vždy náladu jít něco sama dělat. Mám ráda ten pocit po tom, co obraz dokreslím. Mám z toho vždy úplnou radost.

Jaká je vaše oblíbená technika?

  • Zrovna jednu oblíbenou techniku nemám. Hodně se mi to střídá. Někdy mám chuť vzít jen tužku do ruky a začít. Jindy zase vezmu pastelky, ale nejvíce se dokážu vyhrát na plátně s olejovými barvami, kdy ráda zapojuji co nejvíce barev do sebe.

Jak dlouho trvá namalování jednoho obrazu?

  • Je to samozřejmě podle složitosti a velikosti obrazu. Když vezmu plátno a olejovky, tak si troufám říct, že je to okolo 5 až 7 hodin celkem. Tužkou se to pohybuje většinou okolo hodinky a víc. Mám ráda to co nejvíce propracovat a vyhrát se s tím.

Co ráda děláte ve volném čase?

  • Ve volném čase se snažím zapojit i pohyb. Procházky jsou pro mě velkým uvolněním a relaxace, kdy si ráda poslechnu nějaký playlist nebo podcast. Hodně času se snažím věnovat i rodině a přátelům. Mám ráda chvíle strávené s blízkými a pak zůstanou krásné vzpomínky a plno zážitků. Volný čas se vždy snažím trávit v klidu a co nejlépe. A hlavně se snažím si plnit své sny.

Kde vás můžeme najít?

  • Najít mě zatím můžete jen na Instagramu pod jménem ajaa.art. ♥

Zpracovala: Pavlína Dvořáková