Leptaná sklenice

28.06.2018

Chtěli jsme otestovat řezací plotr Cameo3, který nám poskytla společnost forart.cz, proto jsme začali spíše s lehčím nápadem, abychom zjistili vůbec, jak vše funguje. Leptání skla je velmi jednoduché a zvládne ho skutečně každý a ten pocit, když odlepujete šablonu a na skle vykoukne váš motiv, je k nezaplacení.

Budete potřebovat: šablonu na samolepicí fólii, přenosovou fólii na šablonu, leptací pastu Efkoglass, sklenici, špachtli, odmašťovač

Z videa to není patrné, ale sklenice musí být perfektně odmaštěná, aby vám leptací pasta rovnoměrně přilnula.

Pár tipů na závěr (mluví za nás zkušenost :-)) 

  1. Dejte si skutečně na čas při lepení šablony, nejlepší je použít přenosovou fólii, vytlačte všehcny vzdcuhové bubliny.
  2. Obrázek se vám nevyleptal? Jste si jistí, že vaše sklenice je skutečně ze skla? Levné sklenice jsou z tzv. sodného skla. Leptací pasta vám vyleptá pouze sklenice, kterou obsahují minimálně 70% oxidu křemičitého.
  3. Místa, která nechcete mít poleptaná pastou si oblepte lepicí páskou, můžete si tak být jistí, že se vám vyleptá skutečně jen dané místo. 
  4. Obrázek je nerovnoměrný? Dbejte na to, ať je pokrytá celá šablona a to velmi tlustou vrstvou. Nešetřete s leptací pastou, zbytek můžete vždy následně seškrábnout a vrátit zpět do lahvičky.

Další nápady můžete najít také na blogu společnosti forart.cz.

Tento nápad sponzoruje: