Manžetové knoflíčky

03.06.2019

Svatební sezóna začíná a proč ji nemít originální. Vytvořte si manžetové knoflíčky s osobním motivem. Ať už je to obrázek z internetu, nebo fotka či nápis. Fantazii se meze nekladou.

Budete potřebovat: lůžka na manžetové knoflíčky, studenou glazurukelímek, špejle, špachtle, motivy na fotopapíře, lepidlo na decoupage, štětec, papírovou krabičku, špendlík, nůžky

  1. Komponenty na manžetové knoflíčky do košile koupíme v obchodě s korálky nebo v některém z e-shopů s podobným zbožím.
  2. Nůžkami s ostrou špičkou vystřihneme motiv odpovídající velikosti, který jsme si předem vytiskli na lesklý fotopapír.
  3. Obrázek vlepíme do kovového lůžka lepidlem na decoupage. Počkáme, až lepidlo zaschne.
  4. V kelímku si namícháme trochu studené glazury. Látka se skládá ze dvou komponentů - glazura a tvrdidla, smícháme je v poměru 1:1.
  5. Špachtlí hmotu pomalu a důkladně mícháme. Pozor, při rychlém míchání vznikají vzduchové bubliny.
  6. Špejlí po troškách kapeme hmotu do knoflíčků, které jsme si zapíchli do papírové krabičky. Vytvoříme z hmoty malý kopeček. Necháme ztuhnout.

Tip: Při nalévání hmoty mohou vzniknout vzduchové bublinky, ty opatrně špendlíkem vytáhneme na povrch nebo povrch zahřejte zapalovačem. Stačí několikrát přejet plamenem po povrchu a bublinky samy prasknou. Pryskyřice potřebuje nehybně schnout nejméně 24 hodin při pokojové teplotě.

Autor/foto: redakce