Muzikantské náušnice

01.11.2018

Tyto náušnice jsou snadné a slušivé. Můžete si je vyrobit ze všech možných vzorů, které najdete na ubrouscích. Aby vám vydržely jako nové, přetřete je ještě konečným lakem na decoupage.

Budete potřebovat: perleťová bílá kolečka, ubrousky s muzikantským motivem, nůžky, fix, lepidlo na decoupage, štětec, afroháčky, ketlovací jehly, kovové korálky, kleště, ozdobná srdíčka, spojovací kroužky

  1. Na ubrousek obkreslíme naše perleťová kolečka. Kolečka již mají vyvrtané dírky na zavěšení. Z ubrousku vybereme zajímavý výřez.
  2. Kolečka jsme si na ubrousek nakreslili fixem a poté jsme je z ubrousku opatrně vystřihli. Pozor, ať nemáte otřepané okraje.
  3. Ubrousek má 3 vrstvy. My potřebujeme jen poslední vrstvu s natištěným obrázkem. Tuto vrstvu opatrně oddělíme. Zbylé vrstvy nebudeme potřebovat.
  4. Perleťové kolečko potřeme lepidlem na decoupage. Použijeme měkký hustý štětec. Potřeme důkladně celou plochu kolečka.
  5. Na perleťové kolečko položíme opatrně poslední vrstvu ubrousku s natištěným motivem. Přitiskneme a pomocí štětce namočeného do lepidla ubrousek vyhladíme.
  6. Lepidlo necháme důkladně zaschnout. Poté do otvorů vsuneme spojovací kroužky a do nich srdíčko. Následuje ketlovací jehla s korálkem a afroháček.