Náušnice z Colourplastu

29.05.2018

Colourplast je originální materiál, ze kterého se dají vyrábět různé věci od šperků po stínítka na lampu. Můžete si vytvořit krásné barevné dekorace, podtácky pod nápoje, misky a mnoho dalšího. Je vhodný na tvoření s dětmi, protože granulky jsou pestrobarevné a rozpečením vzniknou krásné barevné kombinace. Podobné nápady z Colourplastu najdete i v našem časopisu Amos.

Budete potřebovat: granule Colourplast, formičky, plechový tácek, náušnicové komponenty, kleště

Pracovní postup:

  1. Colourplast je novodobý materiál na nejrůznější výtvarné tvoření. Drobné plastové granule se prodávají v mnoha odstínech.
  2. Na plechový tácek umístíme vykrajovátka různých tvarů a do nich nasypeme rovnoměrnou vrstvu Colourplastu 2 až 3 mm silnou.
  3. Tácek s formičkami vložíme do trouby. Pečeme na 180 stupňů asi 10 minut.
  4. Když se všechen plast rozteče, tácek vyjmeme z trouby a necháme zchladnout.
  5. Tvary vyloupneme z formiček. Otvory vyvrtáme vrtačkou s tenkým hrotem. Vytvoříme náušnice podle fantazie nebo jen připevníme afroháček.

Tip: Colourplast zakoupíte u nás v e-shopu. V nabídce je široká škála barev a také plechové talíře, které můžeme použít jako podložku nebo do nich nasypat Colourplast a vyrobit si veliká barevná kolečka, která se dají využít jako průhledná barevná ozdoba do okna.