Plastický obrázek

20.05.2019

Hledáte zajímavé vzory nebo netradiční inspiraci? Potom jste tu správně. Vytvořte si pomocí alobalu zajímavý plastický vzor. Obrázek můžete dále použít třeba při scrapbooku nebo k vytvoření originálního přání.

Budete potřebovat: tvrdý bílý papír, lepenkový podklad, dřevěná razítka, temperovou barvu, štětec, konturu na sklo, alobal, lepidlo Herkules, houbičku, vatový polštářek, černou patinu, vypsanou tuhu z propisky

  1. Na podložku z lepenky položíme kartičku z tvrdého papíru. Připravíme si dřevěná razítka s pěknou kresbou.
  2. Razítko potřeme řidší barvou a ihned obtiskujeme na kartičku. Pokryjeme celý povrch. Na barvě nezáleží, nebude vidět.
  3. Po zaschnutí barvy obtáhneme motivy, které nám posloužily jako šablona, konturou. Potřebujeme mít kresbu plastickou.
  4. Konturu necháme dokonale zaschnout, aby úplně ztvrdla. Na barvě opět nezáleží. Černou máme kvůli kontrastu s červenou předlohou.
  5. Nyní obrázek potřeme lepidlem po celé ploše a přiložíme alobal. Může zatím přečnívat, zarovnáme později.
  6. Prsty přejíždíme plastický motiv, aby alobal vše krásně zkopíroval. Okraje zahneme na zadní stranu.
  7. Kartičku máme stále na lepenkové měkké podložce a nyní motiv doplníme vyrytím detailů vypsanou tuhou z propisky.
  8. Když je motiv hotový, naneseme na obrázek černou patinu. Po chvíli schnutí barvu setřeme vatičkou, aby zvýraznila celý reliéf.
  9. Máme hotovo. Obrázek libovolně zarámujeme, nalepíme na vzorovaný papír nebo s ním dále tvoříme. Vypadá trochu jako bronzový odlitek.

Tip: Místo kontury na sklo lze použít 3D lepidlo pro decoupage, libovolný 3D liner nebo barvu či konturu, která dělá plastickou stopu.

Autor/foto: Michala Šmikmátorová