Pohádkové panenky od Zuzka fantasy

01.03.2021

Seznamte se se Zuzkou, která vyrábí pohádkové panenky, postavičky, které postupně získávají své vlasy, tělo, detaily a posléze také jméno a vlastní příběh. V novém rozhovoru vám představíme další tvůrkyni, tak se s námi pojďte potichoučku podívat do lesů a hájů, kde tyto víly ožívají.

Můžete našim čtenářům říct něco málo o sobě?

  • Jmenuji se Zuzka Brožová a je mi 34 let. Bydlím v Kalových Varech, kde jsem se i narodila. Úspěšně jsem vystudovala keramickou školu. Z nedostatku pracovních míst v tomto oboru jsem se protloukala v rámci svého vzdělání, až jsem nakonec skončila jako administrátorka internetového e-shopu. Práce mě bavila, ale zatoužila jsem zaplnit prázdná místa po dětských přáních - elfové, víly, skřítci a jiné bytosti z říše pohádek.

Mohla byste nám představit i váš projekt? Proč zrovna tyto víly, kouzelné panenky? 

  • Už jako malá jsem milovala pohádky a svět fantasy. Různé pohádkové bytosti. Mým snem bylo ilustrovat dětské knížky, ale to se mi bohužel nesplnilo. Tak jsem přemýšlela, jak se svému snu co nejvíce přiblížit, a proč si třeba nějakou takovou panenku nezkusit vyrobit, dát jí jméno a nějaký příběh? A nápad byl na světě a začalo se tvořit...

Jak taková postavička vzniká, hlavičky máte vytištěné na 3D tiskárně? Nebo je modelujete?

  • Hlavičky si nechávám speciálně vyrábět od kamaráda na 3D tiskárně. Poté tvaruji zbytek těla. Používám různé materiály, které jsou pro mě dostupné. Květiny, kamínky, korálky, ulity, ovčí vlnu atd. Časem si budu hlavičky modelovat sama, aby byla každá jiná a různorodá.

Jak dlouho trvá, než jedna taková panenka vznikne?

  • Každá jednotlivá panenka je celkem dost pracná. Trvá to zhruba 2 nebo 3 dny. Pak záleží také na tom, jak je složité dozdobování.

Mají jednotlivé postavy svůj příběh, který jim vymýšlíte?

  • Ano, každá moje panenka má svůj příběh a jméno, protože pochází z kouzelného lesa, kde každý strom, keř i květina má své bytosti a ty spolu neustále komunikují. Příběhy si vymýšlím sama a vdechuji tím panenkám život. Pokouším se napsat knihu, pohádku o těchto elfech, vílách, skřítcích a dalších pohádkový bytostech. 

Můžete nám říct příběh vaší nejoblíbenější víly?

  • Samozřejmě. Lesní víly jsou nádherné panenky s krásnými vlasy, které nejraději tančí v ranní rose a zvesela si zpívají v lesích. Elis má překrásnou korunku která se krásně blyští za temných nocí. Dávejte si však pozor, až půjdete zase lesem, ať nějakou nezašlápnete, jsou to křehké, něžné bytosti, které můžou být kdekoliv. 

To si určitě budeme dávat pozor! Co vás kromě tvoření panenek ještě baví, jaké máte koníčky?

  • Mimo tvoření ráda brouzdám přírodou, chodím na výlety s pejskem, miluji vaření a ráda poslouchám hudbu, čtu knihy a po večerech si ráda zalezu do postele k nějakému hezkému filmu.

Kde vás a vaši tvorbu můžeme najít?

Zpracovala: Pavlína Dvořáková