Prázdninový deník

14.05.2018

Prázdniny pomalu ale jistě klepou na dveře. Plánujete dovolenou, ale rok co rok jenom zmateně prohlížíte stránky cestovních kanceláří a neumíte si vybrat? Máte spoustu zážitků, se kterými se chcete podělit, ale nakonec si pamatujete jenom zlomek, nebo si nemůžete vzpomenout na názvy míst, jména památek atd.? K tomu všemu vám může sloužit prázdninový deník a o to víc vás potěší, když si ho vyrobíte sami doma. Tento nápad vyšel v letním čísle časopius Amos.

Budete potřebovat: 1 x barevný pevný papír A4, 1 x scrapbooková čtvrtka s tématikou cestování, 11 ks bílých A4 papírů do tiskárny, řezačku, knihařskou kost, rohová raznici, jehlu a pevnou nit, šídlo, oboustrannou lepicí pásku, korálky, raznici kruh, razítka a výseky na výzdobu přední strany

Pracovní postup:

  1. Bílé a SB papíry si ořežeme na velikost 21 x 21,8 cm. Stránka, která bude sloužit jako obálka deníku, bude o něco větší, rozměr 21 x 22,2 cm.
  2. Všechny stránky uprostřed přehneme a dobře uhladíme knihařskou kostí.
  3. Zakulatíme rohy raznicí a seskládáme strany, jak půjdou za sebou: obálka, 6 bílých, barevný scrapbookových a 5 bílých listů.
  4. Šídlem prorazíme 4 dírky, z obou stran 1 cm a 7 cm od okraje. Začneme sešívat postupně dle číslování.
  5. Každý steh provedeme dvakrát.
  6. Při druhém prošití vždy na hřbetu na nit navlékneme dostatečné množství korálků na jeden steh. Dobře utahujeme a konce svážeme pevným uzlíkem.
  7. Z odřezku použitého papíru s tematickým obrázkem si ustřihneme zkosenou kapsu a podlepíme ze dvou stran oboustrannou lepicí páskou.
  8. Přilepíme ji na přední rubovou stranu obálky. Bude se hodit na letenky, vstupenky, nebo pár fotografií.
  9. Na horním okraji kapsy vycvakneme raznicí půlkruh. Schované poznámky se nám tak budou snadněji vyndávat. Kapsu nalepíme na zadní rubovou stranu obálky.