Recenze na Kosmetickou kuchařku od Anny Potůčkové

11.05.2018

Na našich sociálních sítích jsme vás informovali o knize Kosmetická kuchařka a na našem blogu jste si mohli přečíst rozhovor se samotnou autorkou. Podívali jsme se knize na zoubek a zde vám přinášíme recenzi. 

Je to už nějaká doba, co mi přistála na stole Kosmetická kuchařka od Anny Potůčkové, ale pořád jsem neměla čas si ji prohlídnout podrobněji. Proto jsem využila státního svátku, knížku si konečně vzala do ruky a začetla se.

Na první pohled uchvátí pěkný design, tvrdá obálka s milým obrázkem a kvalitní papír. Znáte přece opojnou vůni nové knihy, ne? Co se týče vzhledu, tak musím podotknout, že kniha je velmi kvalitně udělaná, fotky jsou ostré a celý dojem působí sice minimalisticky, ale ne chladně.

První kapitoly informují, jak začít, jak dezinfikovat, co určitě dělat a co naopak nedělat. Moc se mi líbí část "Mýty z internetu", kde Anna vyvrací veškeré bludy, které na internetu skutečně jsou a do výroby přírodní kosmetiky nepatří. 

Jednotlivé recepty jsou pak rozdělené dle použití na balzámy, péči o ruce a nohy, péči o tělo, o pleť a domácí wellness. Strany jsou doplněné o pěkné fotografie, různé rady a také o prázdnou stranu, kde si každý může vepsat své nápady či postřehy. Jako velmi povedené považuji modro-zelený rámeček, ve kterém jsou informace o obtížnosti receptu, o nákladnosti, délce přípravy, trvanlivosti a hlavně o typu pleti, pro který je konkrétní recept vhodný. 

Samotné pracovní postupy jsou jednoduché a snadno pochopitelné, doplněné o další tipy a rady.

Musím říct, že celkově knížka působí velmi sympaticky jako samotná autorka a doporučuji ji každému začátečníkovi, který by se chtěl věnovat přírodní kosmetice z pohodlí domova.

U nás v redakci časopisu Amos a Golem rádi poznáváme nové lidi, kteří stejně jako my rádi tvoří. Proto nás neváhejte kontaktovat ať už přes naše facebookové stránky, nebo na Intagramu.

Pavlína Dvořáková