Šité dekorace

27.04.2021

Internet je plný malých podniků a šikovných tvůrců, paní Silvie je jedním z nich. Splnila si svůj sen a z koníčku se stalo i povolání. Pojďte si s námi přečíst její příběh a podívat se na její krásné šité produkty.

Můžete se našim čtenářům představit a říct něco málo o sobě?

  • Jmenuji se Silvie Dvořáčková. Je mi 46 let. Miluji látky, tvoření z nich, bytový design a focení. Mám vystudovanou zdravotní školu a ve zdravotnictví jsem i 15 let pracovala. Mým velkým a dlouholetým koníčkem bylo šití. Po celá ta léta jsem si přála se vlastní tvorbou živit a mít ji na plný úvazek. To se mi splnilo. Asi před 8 lety jsme si pořídili rodinný dům a najednou jsem měla na tvorbu větší prostor. Mohla jsem si doma zařídit šicí dílnu, kde se mi vlezou větší stroje a hlavně regál s látkami.

Řekněte nám něco o vašem tvoření. Jak jste se k šití dostala?

  • Šitím se bavím opravdu už hodně dlouho. Od dětství mne ruční práce, jako je vyšívání, pletení, drhání a šití, moc bavilo. Něco mne učila maminka a ráda jsem také navštěvovala rukodělné kroužky. Chtěla jsem vše umět. Šití ale zvítězilo. Doma jsme měli starý šicí stroj po babičce, za který jsem asi v 16 letech sedla a začala zkoušet šít sukýnky a halenky podle časopisu Burda. Když se něco povedlo, tak to byla radost veliká. V tomto oboru jsem ale samouk, a proto asi trvalo trochu delší čas, než jsem na vše přišla.

Na vašich stránkách vidím, že šijete hlavně dekorace. Šijete třeba i oblečení pro sebe, pro svou rodinu?

  • Nyní šiji převážně dekorace, bytový a kuchyňský textil. Z oblečení jsou to dámské šaty a sukně. Na děti jsem šila, když byly malé. A nyní na mě přesně platí to pořekadlo, že kovářova kobyla chodí bosa. Na šití pro mne a rodinu teď moc času nemám.

Co vás ke tvorbě inspiruje?

  • Inspirace je pro mne všude. Jsou to spokojené zákaznice a jejich přání, krásné látky. Hodně čerpám ze sociálních sítích a časopisů. Je to náš dům a zahrada, příroda kolem nás. Obchůdky s hezkými dekoracemi, které navštívíme třeba na dovolené......

Co ráda děláte ve volném čase?

  • Volný čas trávím se svou rodinou. Máme velkou zahradu o kterou se rádi staráme a trávíme zde příjemné chvíle. V posledních letech mě baví fotografování a snažím se v tomto oboru zdokonalit. S manželem pak také rádi vyjedeme na kolech do přírody. Bydlíme v Jeseníkách a příroda je u nás kouzelná.

Kde můžeme vaše výrobky najít? 


Zpracovala: Pavlína Dvořáková