Svíčka v patizonu

16.10.2023

Dýně k podzimu jistě patří. Na zahradě většině z nás nějaká ta dýně dozrává a čeká na své utrhnutí. Dýně je také ale velmi vděčná podzimní dekorace i díky své velmi oranžové barvě. Ovšem nejenom dýně může být zajímavý podzimní doplněk vašeho bytu. My jsme si vyzkoušeli vyrobit svíčku z patizonu. Takže pokud už máte patizonu plné zuby, řízky z patizonu smažíte už po páté, rodina už další kousky také nechce, inspirujte se naším nápadem a vytvořte si svíčku ze sojového vosku, kterou si obarvíte a ovoníte dle vaší nálady a vkusu. Pojďme si ukázat jak na to.

Materiál a pomůcky: 

Propiskou si na patizonu naznačíme otvor k vyříznutí. K obkreslení použijeme třeba vykrajovátko. Vyřízneme vrchní část a pečlivě vydlabeme dužinu. Prostor co nejlépe vyčistíme.

Knot udržíme uprostřed stisknutím mezi dvěma špejlemi ležícími na povrchu a mezitím si rozehřejeme ve vodní lázni sojový vosk. Přidáme růžové barvivo a vonnou esenci s květinovou vůní (ale použijte to, co se líbí vám, v naší nabídce najdete širokou škálu barev a vůní do vosků). 

Vosk nalijeme dovnitř těsně pod okraj a necháme ztuhnout. Následuje zdobení povrchu patizonu. 

Plošky natřeme lepidlem na papír a přikládáme lisované květiny a listy. Krásný podzimní svícen je hotov. Tento návod jste mohli najít v našem podzimním čísle časopisu Amos na straně 26, chcete-li dostávat kreativní inspiraci přímo do schránky, předplaťte si náš časopis u společnosti Send. Veškeré materiály k výrobě svíček najdete na našem e-shopu.

Autor/foto: výtvarná dílna Amos