Tekuté mýdlo ze zeleného čaje

16.07.2018

Pokud zrovna nefandíte tuhým mýdlům a dáváte přednost tekutému, máme tu návod právě pro vás. S mýdlovými základy Sapolina si můžete vytvořit tekuté mýdlo nebo sprchový gel. Můžete si přidat vaši oblíbenou esenci a vytvoříte si mýdlo přesně podle vašeho gusta.

Budete potřebovat: mýdlový základ Sapolina, esenciální olej, barvu na mýdlo, teplou vodu, vodní lázeň, dávkovač na mýdlo

My jsme zvolili variantu se zeleným čajem, proto jsme si předpřipravili horký zelený čaj, esenciální olej se zeleným čajem a zelenou barvu.

Smísením teplé vody (teplého čaje) dojde ke zředění mýdlového základu, takže po vychladnutí bude mít mýdlo gelovitou konzistenci. Vy si můžete připravit vývar z čehokoliv jen chcete. 

Odvar z levandule a pár kapek esenciálního levandulového oleje a máte sprchový gel, který uklidňuje mysl a odpuzuje komáry.

Smícháte-li mátový čaj s peprmintovým esenciálním olejem, vytvoříte si tak osvěžující mýdlo, které se hodí právě na léto.

Malá rada na závěr. Neděste se, pokud se vám zdá, že mýdlo je stále velmi tekuté. Až po úplném vychladnutí získá směs gelovitou konzistenci. Pokud jste i přesto neodhadli dávkování, nebojte se, není vše ztraceno. Příliš tuhou hmotu můžete zředit teplou vodou a naopak pro příliš tekutou směs můžete přidat zase rozpuštěný mýdlový základ. Tím docílíte přesné konzistence, která vám bude vyhovovat.