Telč žije uměním

06.08.2019

Telč je krásné historické městečko, které během léta pravidelně kulturně ožívá. Máme tu pro vás pozvánku a tip na dobrou kávu spojenou jak jinak než s tvořením.

Kdo by chtěl spojit hned několik zajímavých prázdninových zážitků dohromady, má možnost navštívit město Telč v době konání pravidelného festivalu Prázdniny v Telči (25.7. až 11.8. 2019). Kromě tradičních koncertů na nádvoří zámku, pod širým nebem nebo v Panském dvoře, divadelních představení a různých pouličních happeningů tu kousek od hlavního náměstí Zachariáše z Hradce najdete novou galerii Gamoneum.

Budova bývalé židovské synagogy se postupem času stala útočištěm pro služebnu městské policie, jesle či pražírnu kávy. Díky místnímu umělci Jakubu Myslínovi tu vzniklo místo pro výstavy, kulturní akce, výtvarné dílny či řemeslné workshopy. V přízemí budovy se chystá originální kavárna, ze které můžete nakouknout rovnou do keramické dílny v protější místnosti. V patře pak probíhá výstava obrazů a soch hned několika umělců.

Místo je poetické i díky krásným výhledům na všechny strany a přátelské atmosféře, která tu bezesporu vládne. Přijďte si prohlédnout výstavu, vyrobit si betonovou misku nebo třeba drátovaného panáčka (rukodělné dílny tu probíhají i přes rok, po skončení hudebního festivalu), dát si dobré kafe nebo jen tak posedět na terase! Všechny přátele umění zve Jakub Myslín a galerie Gamoneum!

Více o tom, jak se místo měnilo v galerii, najdete na stránkách Deníku.

Autor/foto: Michala Šmikmátorová