Textilní brož

02.05.2019

Venku vše krásně kvete, proč by nemohl rozkvést i váš kabát. Tato růžičková brož oživí jakýkoliv outfit.

Budete potřebovat: růžovou látku, organzu 3 různé barvy, nůžky, jehlu a nit, tavnou pistoli, mechovou gumu, marabu peří, brožový komponent

  1. Z růžové vyžehlené látky a růžové, fialové a černé organzy si ustřihneme pruh o velikosti cca 40 x 5 cm. U organzy zachováme okraj.
  2. Nejprve vytvoříme střed brože z růžové látky. Na konci pruhu látky uděláme uzel. Poté začneme kolem uzlu látku přehnutou na polovinu obtáčet.
  3. Do uzlu ze spodní strany protáhneme jehlu s nití. Za každou otočkou ze spodní strany látku propíchneme a uděláme steh skrz celou brož.
  4. Když máme vytvořený střed brože, pokračujeme pruhem organzy přehnutým podélně napůl. Opět jím střed obtáčíme a ze spodní strany jednotlivé vrstvy prošíváme tam a zpět.
  5. Po růžové organze přijde ještě fialová a černá. Ze spodní strany přilepíme tavnou pistolí kolečko z mechové gumy s peřím a brožový komponent.
  6. Pozor při nošení brože. Díky peří je třeba dávat pozor na to, abyste s ozdobou nezmokli. Na konci jehly je bezpečnostní uzávěr na ostrou špičku.

Tip: Do středu brože je možné přilepit nebo přišít korálky nebo perličky. Místo brožové jehlice můžete ze zadní strany přišít klasický brožový můstek nebo spínací špendlík.