Tretky z petky

29.10.2018

Přetvořte pet lahve do originálního šperku. Není to nic složitého, stačí si přečíst náš návod. Podobné nápady vychází také každého čtvrt roku v našem kreativním časopisu Amos.

Budete potřebovat: barevné pet lahve, nůžky, svíčku, kleště, spojovací kroužky, špendlík, řetízek, kreole - kroužky

  1. Z modré a zelené pet lahve vystřihneme větší množství lístečků. Tvarově by měly odpovídat jeden druhému. Lahve předem dobře vymyjeme a necháme vyschnout.
  2. Jednotlivým lístečkům potřebujeme zatáhnout okraje, aby nebyly ostré a nepříjemné. Lísteček vezmeme do kleští a opatrně zatáhneme přiblížením se k plameni.
  3. Všem lístečkům upravíme okraje. Opatrně, když se k plameni přiblížíte moc blízko, plast se rychle deformuje. Nahřátým špendlíkem uděláme dírky.
  4. Do připravených dírek vsuneme spojovací kroužky. Kleštěmi je rozevřeme a vsuneme do otvoru na okraji lístečku.
  5. Ucvakneme si dva kousky řetízku cca 10 cm dlouhých. Na řetízky navěsíme naše lístečky pomocí spojovacích kroužků. Dodržujeme mírné rozestupy.
  6. Na konce řetízků připevníme náušnicové kroužky, tzv. kreole. Na ně už jen stačí navléknout afroháčky a originální recyklované náušnice jsou hotové.

Tip: Pokud nechcete mít náušnice takhle dlouhé, navlékněte plastové lístečky s dírkami přímo na kreolku jeden vedle druhého. Vytvoříte tak bohatý hustý střapec, který bude stejně výrazný, jako lístečky na řetízku.

Tento nápad sponzoruje: