Valentinský dárek pro LILU

28.02.2018
Lilu
Lilu

Na Facebooku i v televizi na mě vyskakují valentýnské reklamy. Začínám být trochu nervózní, že jsem svému příteli nekoupila motorovou pilu na svátek zamilovaných, která byla o 5% levnější. Po pravdě Valentýna moc neslavíme, nejsem sice jako ti zapřísáhlí odpůrci, kteří budou hlásat "Valentýna nikdy!", ale musím říct, že se to u nás doma nějak neřeší. Znáte to, kytka, víno, večeře, tím určitě nikoho neurazím. Při ranní kávě jsem si však pomyslela, no jo, co ale náš třetí člen rodiny? Vořech Lilu?


Ano, ano, jsem přesně ten pejskař, který mluví na svou fenku, přiznám se, že někdy si i za ni odpovím. Lilu bereme jako plnohodnotného člena rodiny, proto by měla z toho Valentýna taky něco mít, ne? Je fakt, že na internetu najdete spoustu krásných a drahých blbin i pro zvířata. Napadlo mě vytvořit si odlitek Lilčiné tlapky. Materiály spolu s fotonávody najdete zde. Bohužel vzpomněla jsem si pozdě. Proto jsem zvolila jednodušší variantu. Upeču Liluně svoje domácí psí sušenky! Na internetu najdete spoustu různých receptů, já jsem si už našla svůj základ, který mi vyhovuje, sušenky dělám od oka, takže žádné přesné míry nemám.

Co budete potřebovat:

Jakýkoliv druh uvařeného masa (cca 500g) - já většinou používám maso z kuřecích křídel a vnitřností.

Vejce - záleží, kolik chcete udělat těsta, já dávám jedno.

Mouku z ovesných vloček či normální pšeničnou (pokud na ni není pejsek alergický)

Vykrajovátka (já mám kostičku)

Mixér

Určitě nepřidávejte do těsta žádná dochucovadla jako sůl! Můžete přidat bylinky jako například mátu, která nejenom sušenky pěkně ovoní, ale také působí jako "parfém" proti smrdutému psímu dechu.

Pracovní postup:

Postupně si rozmixujte kousky vařeného masa, přidáte mouku, vejce a vytvoříte těsto. Množství mouky pouznáte podle konzistence. Chcete získat nedrobivé nelepivé těsto (asi jak na perníčky). Jak se vám podaří docílit správné konzistence, těsto rozválejte na pomoučněném válu asi na 1-2mm vysokou placku a vykrajujte. Vykrojené tvary pak skládejte na plech, který je vymazaný a vysypaný, nebo vyložený pečicím papírem. Pečte asi na 200°dokud samotné sušenky nebudou dozlatova. Hotové vychladlé sušenky dávejte svému mazlíčkovi jako pamlsek, určitě jimi nenahrazujte krmnou dávku.

P.S. Už dlouho se chystám na betonové psí misky z našeho art betonu, o tom ale hlášení příště.