Veroli kreativní svět

06.04.2021

Decoupage, neboli ubrouskovou techniku, známe určitě všichni. Kombinací ubrousků, lepidla, ale také různých barev a patin můžeme zdobit různé povrchy. Dnes vás seznámíme s Veroli, tedy Veronikou Libichovou, která se této technice věnuje. Pojďte spolu s námi nahlédnout do jejího kreativního světa.

Můžete se našim čtenářům představit a říct něco málo o sobě?

  • Jmenuji se Veronika Libichová. Je mi 41 let. Vystudovala jsem střední průmyslovou školu oděvní se zaměřením na návrhářství. Chtěla jsem být oděvní návrhářkou, ale osud tomu chtěl jinak. Až do nástupu na mateřskou dovolenou jsem pracovala mimo obor. Mým velkým snem je otevřít si internetový obchůdek s vlastními výrobky. Bohužel jsem kvůli současné situaci musela své plány odsunout na vhodnější dobu.

Řekněte nám něco o tvoření, které děláte, a jak jste se k němu dostala?

  • Techniku decoupage jsem kdysi viděla na internetu a moc mě zaujala, takže jsem ji hned vyzkoušela. Dekorování touto technikou se mi dařilo a začala jsem se o ni zajímat hlouběji.

Proč jste si vybrala zrovna decoupage?

  • Decoupage je jednoduchá výtvarná technika, která není příliš náročná na čas ani prostor. Dá se zvládat i při péči o malé děti. Je to můj způsob aktivního odpočinku. Nejraději se zabývám krakelováním a patinou.


Co vás inspiruje?

  • Výběr motivů se řídí hlavně tím, pro koho je hotové dílo určené. Snažím se vystihnout, co má dotyčný rád. Například oblíbená zvířata, květiny, jídlo, barvy atd. Dále vlastní fantazií, přírodou.

Máte i jinou oblíbenou techniku?

  • Tvoření všeho druhu mě baví a věnuji se mu od dětství. K mým dalším činnostem patří tvorba hraček pro děti, výroba různých dekorací nejen z textilu, ale i přírodnin apod.

Co ráda děláte ve volném čase?

  • Ve volném čase se hlavně věnuji rodině. Rádi společně s dětmi vyrážíme na výlety do přírody. Dále hledám a zkouším nové výtvarné techniky. Nesmím také zapomenout na našich pět morčátek, která jsou neodmyslitelnou součástí naší rodiny.

Kde vás můžeme najít? 

  • Budu moc ráda pokud navštívíte mé stránky, kde si můžete prohlédnout mou další tvorbu. Stránky neustále doplňuji novými příspěvky. Sledovat mě můžete také na Instagramu, aby vám neunikla žádná novinka.

Zpracovala: Pavlína Dvořáková