Výtvarka s Amosem - květinový tác z pryskyřice

02.05.2024

Tento nápad zabral více času, protože jsem si lisovala i květiny. Již lisované květiny samozřejmě můžete i zakoupit, ale není to taková zábava, protože já přesně vím, že macešky jsou z našeho balkónu, sedmikrásky jsem si nasbírala na procházce se psem a pomněnky jsou z naší zahrádky. Nechcete-li květiny lisované, můžete je jen usušit v preparační soli Flora, tím pádem si květiny zachovají svůj tvar a barvu.

Budete potřebovat: 

Pracovní postup:

  • Prvně jsme si povrch tácu potřeli 3D decolinerem, který je po zaschnutí lepkavý, tudíž nám květiny v pryskyřici nebudou plavat, ale přilepí se k povrchu tácu. První vrstvu jsme udělali čistou, průhlednou a nechali ji vytvrdit 24 hodin. Abyste neměli bubliny v pryskyřici, doporučujeme povrch zahřát, tedy použít horkovzdušnou pistoli, která vám bubliny vyžene.
  • Po zatvrdnutí první vrstvy pryskyřice, jsme si smíchali směs na druhou vrstvu, do té už byly přidány stříbrné pláty, ale není to nutné. A zase tvrdla 24 hodin. Všechny naše pryskyřice Efkoresin mají UV ochranu, takže na sluníčku nezežloutnou. Efkoresin 100 má i potravinové atesty, takže ho můžete využít i k výrobě produktů, které přijdou do styku s jídlem.

Autor/video: výtvarná dílna Amos, Pavlína Oliveira