Výtvarka s Amosem - odlévané ozdoby s přírodninami

02.02.2024

I v zimě se dá tvořit s přírodninami, nasbírali jsme na vycházce nějaké suché traviny, které posloužili jako forma na naše ozdoby. Pak už jenom využít synovi plastelíny a vykrajovátek a efektní dekorace je na světě.

Použité materiály: 

Pracovní postup: 

  1. Plastelínu si rozválíme válečkem a vtlačíme do ní také naše suché traviny. Po oddělání travin nám vznikne v plastelíně dezén, který budeme odlévat. Použijte vykrajovátka na perníčky, jenom pozor na ty staré zrezivělé, ty mají tendenci se přilepit k materiálu. Pro jistotu si tedy vykrajovátka potřete separátorem (postačí vám kuchyňský olej). Poté už vtlačíme vykrajovátko do plastelíny do míst, kde máme i dezén traviny. 
  2. Chcete-li si ozdoby zavěsit, nezapomeňte přidat dírku, my jsme použili papírové brčko. Na odlévání jsme použili Efkostone Artist - bílý, ale můžete použít i jiný materiál, na který jste zvyklý. Dobře bude fungovat i například Efkolin
  3. Nechte zatvrdnout a opatrně vyjměte z vykrajovátka. Očistěte od plastelíny a poté nabarvěte barvami Multicolor, nebo nechte čistě bílé. 

Autor/video: výtvarná dílna Amos