Sova – aromalampa

23.05.2018

Budete potřebovat: červenou keramickou hlínu, šlikr, vodu, houbičku, nůž, váleček, lžičku, kulatou kovovou formičku o průměru 5 cm, děrovač, hnědé barvítko, bílou a červenou glazuru

Pracovní postup:

  1. Vyválíme dva pláty hlíny. Jeden silný 1 cm - z něho vyřízneme obdélník 40 x 18 cm a slepíme ho do tvaru válce. Druhý plát tloušťky 0,5 cm.
  2. Narýhujeme spodní stranu válce a naneseme šlikr. Válec přilepíme na náš druhý plát - dno. Přesahující plát odřízneme nožem.
  3. Lžičkou z vnitřní strany postupně vytlačujeme bříško ven po celém obvodu. Z venkovní strany kontrolujeme tvar navlhčenou rukou.
  4. Horní okraj válce stlačíme do oválu a na něj šlikrem přilepíme oválnou mističku. Vlhkými prsty vytvoříme jezírko na vonný olej.
  5. Krouživými pohyby prstů vymodelujeme prohlubně pro oči, kruhové zářezy uděláme pomocí otisku formičky.
  6. Kulatým děrovačem vykrojíme na bříšku a v místě očí otvory. Přilepíme zobáček, nožičky a křídla z plátků hlíny. Oči narýhujeme nožem.
  7. Ze zadní strany vyřízneme půlkruhový otvor, kterým se bude dovnitř vkládat svíčka.
  8. Po přežahu na 1000 °C polijeme sovu bílou glazurou. V oblasti uší, křídel, bříška a očí glazuru houbičkou setřeme. Na oči přijde barvítko.
  9. Zobáček je pomalován červenou glazurou. Po druhém výpalu na 1150 °C nalijeme do mističky nahoře trochu vody a nakapeme vonný olej.

Tip: Do aromalampy můžete použít různé druhy vůní. V jednom z našich článků se můžete dočíst, jak využít blahodárné účinky esenciálních olejůhttps://www.myamos.cz/l/aromaterapie-aneb-lecba-vuni/. Tento nápad vyšel v našem kreativním časopisu Golem.

Tento nápad sponzoruje: