Návody

Zde najdete naše fotonávody a videonávody. Přesné instrukce a materiály jsou k zakoupení na www.tvorivyamos.cz. Návody jsou vybírány z jednotlivých čísel našich kreativních časopisů a našeho stejnojmenného profilu na Youtube

Léto a květiny patří k sobě. Z obyčejného porcelánového tácu si vyrobte zajímavý barevný kousek. Stačí vám pár vylisovaných květin nasbíraných třeba na procházce. Tento nápad vyšel v časopisu Amos, jehož předplatné můžete najít i na našich stránkách.

Květen je ideální období na sběr květů. Prošli jsme se po naší zahradě a natrhali si pár pampelišek, jahodníků, modřenců a dalších květin a připravili je na sušení. Očištěné květy jsme vložili do přípravné soli Flora a nechali ji dělat svou práci. Jakmile byly květy zcela vysušené, začali jsme vymýšlet projekt, kde bychom květiny použili. A...

Svíčky jsou vděčná dekorace, hodí se prakticky ke každému designu. Zútulní pokoj, rozzáří stůl. V dnešním videu jsme si pro vás připravili na výrobu velmi jednoduchou dekoraci, kterou můžete obměňovat na základě ročního období nebo události.

Teplé počasí je ve znamení grilování a opékání na ohni, proto je třeba mít vše potřebné po ruce. Vyrobte si originální věšák, který si ozdobíte dle vaší fantazie.

Dnes jsme si pro vás připravili návod z našeho časopisu Golem 02/2019. Jsou to ty krásné minimalistické pohárky, vytvořené z porcelánové a keramické hmoty. Při tvoření dejte pozor, pokud se pustíte do míchání různých druhů hmot dohromady, je důležité si vždy pečlivě nastudovat, v jakém teplotním rozmezí se všechny použité hmoty pálí.

Barevné vitráže známe všichni z kostelů, hradů a zámků. Hrají všemi barvami, zejména pokud se do nich opře sluníčko. Výroba takové vitráže je velmi složitá, ale my pro vás máme jednoduché řešení. Barevné granulky Colorplastu, které se po upečení rozpustí. Na slunci pak také krásně odráží všechny možné barvy.

Co si představíte pod pojmem Boho styl? Různě barevné polštáře, malované mandaly, bohémské ozdoby, takový mišmaš všeho možného, co nám dělá radost, ačkoliv se to nemusí k sobě nutně hodit. Boho styl mísí různá období a kultury dohromady. Zároveň ale působí tento styl útulně a dává pocit známého domácího prostředí.

Dnes se pustíme do projektu, který není vůbec obtížný a je vhodný i pro děti. Budeme pracovat s materiálem Modellino. Po smíchání s vodou z něj vznikne těsto, které je třeba nechat uzrát 12 hodin. Poté s ním pracujeme jako se samotvrdnoucí hmotou. My jsme pro dekorování vytvrdlých tvarů zvolili techniku dekupáže, tedy ubrouskovou metodu, ale vy...

Velikonoce tento rok budou jiné, než jsme asi normálně zvyklí. To nám ale radost z tvoření nepokazí. Připravili jsme si pro vás nové jarní video. Svoje vajíčko ozdobte například v oblíbených barvách, naplňte ho sladkostmi, vytvořte z něj pelíšek pro králíka nebo hnízdo pro ptáčka.

Nápady z první ruky, přihlaš se k odběru.