Recy věci

Recyklovat je důležité. A když si při tom vyrobíme i něco pěkného, je to navíc i zábava.
 

Máme tu nový nápad z naší rubriky Recy věci. K výrobě pásku můžete použít třeba i prádelní šňůru, prodávají se v různých barevných variantách. Před vlepením šňůry do kaplíků je dobré konce lehce nahřát nad zapalovačem, aby se šňůra netřepila.

Trochu té valentýnské výzdoby neuškodí. Tento nápad je vhodný pro děti, můžete vytvářet různé tvary a použít různé barvy.

Ze starého kartonu jsme vyráběli formu už několikrát a stále nás to neomrzelo. Dnes si ve videu ukážeme, jak si můžete vytvořit "starožitný" podnos. A proč je slovo starožitný v uvozovkách? Použili jsme oxidační médium a metalické barvy, které obsahují částečky pravého zlata a dalších kovů, nechali přes noc působit a voilà podnos zoxidoval a...

Budete potřebovat: lepenku, nůžky, fix, noviny, lepidlo na tapety, skleněnou pecku, tavnou pistoli, metalický bronzový základ (nebo bronzovou barvu ve spreji), oxidační činidlo (nebo patinovací barvu), houbičku, zlatou konturu, ozdobný řetízek, zlatý hliníkový drátek

Máte doma zbytek staré látky, kterou je vám líto vyhodit? Nevadí, máme tu pro vás návod, jak tuto látku zužitkujete. Podobné nápady vychází každého čtvrt roku v našem kreativním časopisu Amos.

Tretky z petky

29.10.2018

Přetvořte pet lahve do originálního šperku. Není to nic složitého, stačí si přečíst náš návod. Podobné nápady vychází také každého čtvrt roku v našem kreativním časopisu Amos.

Paraván

25.10.2018

Chtěli byste nějak šikovně oddělit místo v pokoji, ale paravány se vám zdají příliš drahé? Zde máte návod, jak si takový paraván vyrobit z lepenky. Děti vám zcela jistě rády pomůžou a vytvoříte si originální doplněk do vašeho domova.

Stáré časopisy můžete zrecyklovat i tak, že si z nich vyrobíte korále. Podívejte se, jak na to.